more_horiz
PR24 Portal
Section05

eurostat

Realny wzrost gospodarczy Polski według Eurostatu? Jesteśmy w ścisłej czołówce

Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, zaprezentował serię wykresów pokazujących sytuację gospodarczą Polski. Według przytoczonych przez niego danych Eurostatu, Polska osiągnęła w latach 2015-2022 realny wzrost gospodarczy na poziomie blisko 32 proc. Przeciętny wzrost w UE w tym okresie wyniósł nieco ponad 12 proc. - czytamy w serwisie niezalezna.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wzrost gospodarczy pkb zatrudnienie eksport import eurostat

Produkcja przemysłowa w czerwcu. Eurostat podał najnowsze dane

W czerwcu 2023 r. wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa wzrosła o 0,5 proc. w strefie euro i o 0,4 proc. w UE, w porównaniu z majem 2023 r., wynika z szacunków Eurostatu, urzędu statystycznego Unii Europejskiej. W maju 2023 produkcja przemysłowa w strefie euro i w UE pozostała na niezmienionym poziomie. W czerwcu 2023 r., w porównaniu do czerwca 2022 r., produkcja przemysłowa spadła o 1,2 proc. zarówno w strefie euro, jak i w UE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA społeczeństwo oprocentowanie bank centralny stopy procentowe eurostat ŚWIAT

Ceny energii w Polsce w drugiej połowie ubiegłego roku jednymi z najniższych w UE. Znamy raport Eurostatu

Ceny energii w Polsce w drugiej połowie ubiegłego roku były jednymi z najniższych w Unii. Tak wynika z raportu europejskiego urzędu statystycznego Eurostatu, którego jeden z rozdziałów dotyczył cen dla gospodarstw domowych. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska energetyka energia elektryczna prąd eurostat Polska w Unii Europejskiej GOSPODARKA Beata Płomecka

Polska w czołówce krajów z najniższym bezrobociem. Minister Maląg: to wynik rozważnych działań rządu

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła - odnosząc się do danych Eurostatu na temat bezrobocia - że Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem. Dodała, że obecna dobra sytuacja na rynku pracy jest wynikiem rozważnych działań rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej bezrobocie rynek pracy praca eurostat Unia Europejska społeczeństwo GOSPODARKA

Co piąty obywatel Wspólnoty jest zagrożony ubóstwem. Polska znacznie poniżej średniej UE

W 2022 r. ponad jedna piąta ludności UE żyjącej w gospodarstwach domowych z dziećmi na utrzymaniu była zagrożona ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Problem dotyczy aż 95,3 mln osób. Polska w tym zestawieniu znalazła się na samym końcu, zagrożenie ubóstwem w naszym kraju jest znacznie poniżej średniej europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT eurostat bezrobocie Europa Polska w Unii Europejskiej

Ekonomista: w ostatnich 33 latach potroiliśmy PKB na głowę. Gospodarczy złoty wiek Polski trwa

- W ostatnich 33 latach potroiliśmy PKB na głowę, jesteśmy pod tym względem liderem Europy - powiedział w  wywiadzie dla Business Insider ekonomista, prof. Marcin Piątkowski z Akademii Koźmińskiego. Ocenił, że Polska przed 2030 r. osiągnie poziom 80 proc. dochodów bogatych krajów Europy. Gospodarczy złoty wiek Polski trwa i nie byłby możliwy bez UE - podkreślił Piątkowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse Unia Europejska pkb eurostat wzrost gospodarczy Polska w Unii Europejskiej społeczeństwo POLSKA