more_horiz
PR24 Portal
Section05

extras - tylko u nas

TYLKO U NAS Jarosław Kaczyński: pomoc Ukrainie jest w naszym interesie. Gdyby upadła, bylibyśmy w niebezpieczeństwie [WIDEO]

Trzeba było uczynić wszystko, żeby Ukraina nie upadła. Gdyby do tego doszło, Polska byłaby w ogromnym niebezpieczeństwie - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był gościem programu "W otwarte karty" na antenie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Polskie Radio Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

TYLKO U NAS Język ukraiński a polski. Podobieństwa i różnice, czyli jak się dogadać

Po ataku Rosji na Ukrainę pojawiła się w naszym kraju ogromna liczba osób szukających schronienia przed wojną. Jednym z wielu wyzwań, przed jakimi stają zarówno uchodźcy, jak i Polacy, którzy spieszą im z pomocą, jest bariera językowa. Dlatego warto przyjrzeć się językowi ukraińskiemu, sprawdzić, co łączy, a co dzieli go z językiem polskim. Warto szukać porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  język polski Ukraina gramatyka języki obce HISTORIA

TYLKO U NAS Planica 2023: Kamil i Dominik Bury - test zgodności braci

Dominik Bury i Kamil Bury to czołowi polscy biegacze narciarscy. Są braćmi niby różnymi - o rok starszy Kamil jest dużo wyższy, a na trasach biegowych specjalizują się w różnych konkurencjach. Jednak są też wyjątkowo zgodnymi przyjaciółmi, którzy spędzają ze sobą ponad 330 dni w roku. Przed pierwszymi startami podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy, z biegaczami rozmawiał Andrzej Grabowski, dziennikarz radiowej Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Grabowski

TYLKO U NAS Dudek spodziewa się "szachów": Real może, Liverpool musi

Liverpool nie wygrał z Realem od sześciu spotkań. Siódmą szansą będzie pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów na Anfield. - Obie drużyny mają ostatnio lepszy okres, a teraz przychodzi taki moment pt. "sprawdzam". Real może ograć Liverpool. Liverpool, żeby uratować sezon, musi ograć Real - przyznał Jerzy Dudek w rozmowie z Janem Kosewskim z portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liverpool FC Real Madryt jerzy dudek

TYLKO U NAS Mistrz grzmi ws. startu Rosjan na IO. "To naruszenie etyki"

- Ciężko jest mi sobie to wyobrazić, niemniej jednak świat polityki jest bardzo skomplikowany - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie na 50 km. Utytułowany sportowiec odniósł się do ewentualnego startu Rosjan i Białorusinów na IO Paryż 2024. W ostatnich tygodniach pojawiło się coraz więcej informacji, jakoby MKOl widział możliwość rywalizacji dla sportowców z tych krajów, mimo trwającej od ponad roku rosyjskiej agresji na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  Paryż 2024 igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT Robert Korzeniowski MKOl wojna na Ukrainie wojna 2023 Chód 50 km TYLKO U NAS

Petr Pavel o inwazji Rosji: zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc ukraińskim siłom zbrojnym

- Jeżeli stawiamy sobie za cel, że nie możemy pozostawić Ukrainy samej sobie, jeżeli stawiamy sobie za cel, że Rosja musi przegrać na Ukrainie, to powinniśmy zapewnić Ukrainie wszystko, czego sama nie ma, a co doprowadzi do tego celu - powiedział prezydent elekt Czech Petr Pavel. To pierwszy wywiad, którego udzielił polskim mediom - Polskiemu Radiu 24 i PAP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy wojna na Ukrainie wojna 2022 Petr Pavel polityka Rosja

TYLKO U NAS Ryszard Szurkowski, mistrz uwiedziony szumem przerzutek

"Interesowała mnie każda dyscyplina sportowa. Nie jeżeli chodzi o wyniki, a jeżeli chodzi o ruch. A że w mojej miejscowości, małej wiosce, nie było nas tylu, żeby zebrać dwie jedenastki, kolarstwo wydało się tą dyscypliną, którą można było uprawiać w pojedynkę" - mówił Ryszard Szurkowski na antenie Polskiego Radia. Legendarny kolarz zmarł 1 lutego 2021 roku, miał 75 lat.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo Ryszard Szurkowski SPORT kolarstwo szosowe

TYLKO U NAS Jan Kudra w barwnej opowieści o życiu i karierze. "Trzeba po prostu być człowiekiem"

Cztery lata temu jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy - Jan Kudra - w rozmowie z Polskim Radiem wspominał swoją bogatą sportową historię. Opowiadał Andrzejowi Grabowskiemu m.in. o Wyścigu Pokoju i pasji do kolarstwa. Dziewięciokrotny mistrz Polski zmarł we wtorek 31 stycznia 2023 roku w wieku 85 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo SPORT kolarstwo szosowe odeszli 2023 TYLKO U NAS