more_horiz
PR24 Portal
Section05

FBI

Były agent kontrwywiadu FBI aresztowany. Miał pracować dla rosyjskiego oligarchy

Amerykańskie służy zatrzymały byłego szefa biura kontrwywiadu FBI w Nowym Jorku. Charles McGonigal, został w sobotę aresztowany w związku z zarzutami prania brudnych pieniędzy i łamania sankcji przeciwko Rosji - podał resort sprawiedliwości. Były urzędnik Federalnego Biura Śledczego miał pracować na rzecz rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski, prowadząc dochodzenie w sprawie jego rywala.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone FBI Rosja sankcje USA

Philip K. Dick: uprzejmie donoszę, że Lem nie istnieje

W 1974 roku Stanisław Lem mimowolnie i nieświadomie stał się bohaterem szpiegowskiej awantury rozpętanej przez pisarza Philipa K. Dicka. U jej źródeł leżały nie tylko zaburzenia psychiczne i narkotyki, lecz także pragnienie pieniędzy i sławy, a wreszcie - absurdy PRL.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Lem literatura PRL FBI USA Ameryka Ameryka Północna historia Polski historia Europy HISTORIA ZSRR komunizm wywiad szpieg pieniądze narkotyki science-fiction fantastyka

Media: Trump zabrał do domu tajne dokumenty. "Dotyczyły obronności jednego kraju i broni jądrowej"

Podczas przeszukania w prywatnej posiadłości Donalda Trumpa agenci FBI znaleźli dokumenty o obronności jednego z krajów, w tym informacje dotyczące broni jądrowej. Informacje na ten temat podał dziennik "Washington Post", powołując się na dokumenty dotyczące przebiegu śledztwa.
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Donald Trump dokument dokumenty broń jądrowa broń atomowa Biały Dom Waszyngton Washington Post Floryda Stany Zjednoczone FBI

FBI tłumaczy powody przeszukania posiadłości Trumpa. Chodziło o stosy tajnych dokumentów

W pierwszej transzy dokumentów zwróconych Archiwom Narodowym przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa były 184 dokumenty oznaczone jako niejawne, w tym 25 jako ściśle tajne - wynika z opublikowanego w piątek okrojonego oświadczenia FBI, które stanowiło podstawę do przeszukania posiadłości Trumpa. Wśród folderów miały być te dotyczące źródeł osobowych służb.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA FBI Donald Trump

Problemy Donalda Trumpa. FBI: znaleziono dokumenty o najwyższym stopniu poufności

Podczas przeszukania posiadłości byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Florydzie funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego znaleźli ściśle tajne dokumenty. Tak wynika z zestawienia zajętych przedmiotów, które zostało ujawnione na mocy decyzji sądu na Florydzie. O odtajnienie wystąpił amerykański rząd, Donald Trump się temu nie sprzeciwił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Donald Trump FBI Marek Wałkuski

POLSKIE RADIO 24 "Logika jego funkcjonowania w polityce opiera się na skandalu". Prof. Zachara-Szymańska o Donaldzie Trumpie

- Ona opiera się na tym, że coś nagle wybucha, jest kolejna odsłona dramatu i oto Trump Donald skupia na sobie uwagę Ameryki i świata, a także buduje swój kapitał polityczny - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Strzałkowski ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump FBI

USA: prokurator wystąpiła o ochronę FBI. Powodem przemówienie Donalda Trumpa

Stanowa prokurator z Atlanty w Georgii, Fani Willis, zwróciła się do władz federalnych o ochronę budynków kompleksu sądowego i administracyjnego hrabstwa Fulton - podaje NBC News. Powodem jej decyzji było przemówienie byłego prezydenta Donalda Trumpa, w którym wezwał on swych zwolenników do organizowania wielkich protestów przeciwko władzom prowadzącym postępowania wobec niego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Donald Trump FBI infografika