more_horiz
PR24 Portal
Section05
felieton

Andrzej Czeczot. Jego rysunki były rysowanymi felietonami

Andrzej Czeczot to grafik, najbardziej znany jako autor rysunków satyrycznych i klasycznych filmów animowanych. Publikował w wielu polskich pismach m.in. Szpilkach", "Literaturze", "Polityce", czy "Nie" oraz w prasie amerykańskiej, szwajcarskiej i niemieckiej. Przyznawał, że jego prace były pewną formą felietonu. - To był przekaz pewnych treści, które mnie nurtują - mówił. Uważał się za dziennikarza, który używa innego niż pióro, mikrofon, czy kamera formalnego środka, a więc ołówka, którym rysuje. Zmarł 9 maja 2012 roku.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Czeczot satyra felieton Nowy Jork artysta grafika HISTORIA

FELIETON Zasada Bismarcka nadal obowiązuje w Berlinie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Kanclerz Otto von Bismarck pytany o sekrety dobrego rządzenia państwem niemieckim odpowiedział: "Tajniki polityki? Podpisać dobry traktat z Rosją". Do dziś wiele się w Niemczech zmieniło od tamtych czasów, ale zasada Bismarcka nadal obowiązuje - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 felieton miłosz manasterski polityka Berlin Otto von Bismarck Nord Stream 2 Nord Stream Kreml Unia Europejska Donbas

FELIETON Raport podkomisji Antoniego Macierewicza jak czerwona tabletka w Matriksie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Po 12 latach od śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy RP Marii Kaczyńskiej i pozostałych 94 pasażerów rządowego samolotu Tu-154, nadal wiele osób broni się przed prawdą. Życie w putinowskim Matriksie daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa i zwalnia z odpowiedzialności za wspólną przyszłość - pisze w nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Smoleńsk 2022 Rosja Władimir Putin felieton miłosz manasterski POLSKA

FELIETON Czołgi generała Abramsa: co ma wspólnego pancerz z etyką? Felieton Miłosza Manasterskiego

Kiedy były premier i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przedstawia plan "otwartej Euroazji - od Lizbony po Władywostok", dobrze jest wiedzieć, że na drodze do Warszawy gorące powitanie zgotuje rosyjskim agresorom polska armia wyposażona w najnowocześniejsze czołgi Abrams - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Abrams armia Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 felieton miłosz manasterski

Polska wśród krajów z największym spadkiem ofiar śmiertelnych na drogach w 2021 r.

W porównaniu z przedpandemicznym 2019 rokiem śmiertelność na drogach w UE spadła w 2021 roku o 13 proc. - największe spadki zanotowano w Danii, Belgii, Portugalii, Polsce i na Litwie. Z kolei na Łotwie, w Słowenii i Finlandii w ciągu ostatnich dwóch lat liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych wzrosła - podała Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo drogi wypadek samochód felieton kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca

FELIETON Bohater trzeciego planu. Felieton Miłosza Manasterskiego

W mediach społecznościowych krążą zdjęcia i filmy z osobami, które znalazły się w kadrze, próbując odciągnąć uwagę od postaci pierwszoplanowych. Takim bohaterem trzeciego planu jest Tomasz Grodzki, który koniecznie chciał zaistnieć podczas wizyty prezydenta USA w Polsce - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Grodzki felieton miłosz manasterski Senat Rosja Ukraina wojna 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem