more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ferie zimowe

Ferie, egzaminy, przerwy świąteczne. Sprawdź, jak wygląda kalendarz roku szkolnego 2023/2024

Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 4 września i potrwa do 21 czerwca. Kalendarz roku szkolnego 2023/2024 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową - na Boże Narodzenie - od 23 grudnia do 31 grudnia oraz wiosenną - na Wielkanoc - od 28 marca do 2 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA rok szkolny matura egzaminy maturalne egzamin ósmoklasisty Ferie zimowe

Salon samochodowy ze śniegu? Zakupy na kole podbiegunowym

Renifery, zorza polarna, mróz i długie noce – z tym kojarzy nam się koło podbiegunowe. W jednym ze skandynawskich państw powstało nietypowe miejsce - salon samochodowy zbudowany ze śniegu. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zima salony samochodowe Skandynawia Szwecja Finlandia Laponia Ferie zimowe śnieg biegun Północny mróz

UTK: pociągi coraz bezpieczniejsze, ale kontrole są konieczne

90 skontrolowanych pociągów i ponad 160 nieprawidłowości. Urząd Transportu Kolejowego przedstawił dane dotyczące swojej pracy w czasie ferii zimowych. Inspektorzy UTK sprawdzali przede wszystkim instalacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo pasażerów. Ze statystyk wynika, że z roku na rok pociągi są coraz bezpieczniejsze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo Ferie zimowe PKP kolejnictwo transport publiczny infrastruktura

Kończą się ferie zimowe. Alvin Gajadhur: apeluję o rozwagę i ostrożność na drogach

Kończy się okres przerw zimowych w szkołach i uczniowie, którzy jako ostatni mieli ferie, wracają niebawem do szkolnych ław. W TVP Info Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zaapelował do osób wracających z zimowych wyjazdów o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo kierowcy bezpieczeństwo na drodze Ferie zimowe szkoła Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego

W górach doskonałe warunki dla narciarzy. "Na niektórych stokach pojeździmy do Wielkanocy"

We wszystkich ośrodkach narciarskich pod Tatrami panują bardzo dobre warunki i będą one otwarte jeszcze w marcu. Na niektórych stokach na nartach pojeździmy nawet do Wielkanocy - zapowiada Adam Marduła z grupy Tatry Super Ski zrzeszającej 18 największych stacji narciarskich na Podhalu. Doskonałe warunki również w Beskidach, dlatego i turystów nie brakuje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ferie zimowe góry śnieg narty Tatry pogoda prognoza pogody

PROGNOZA POGODY Jaka pogoda w ostatnim turnusie ferii? IMGW nie ma dobrych wieści dla narciarzy. "Napływa cieplejsze powietrze"

Uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą przez najbliższe dwa tygodnie odpoczywać od szkoły. Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynie jednak pod znakiem wiosennej aury. - Do Polski napływa ciepłe powietrze - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.  
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe IMGW prognoza pogody wiosna TYLKO U NAS szkoła