more_horiz
PR24 Portal
Section05
finansowanie

Zwroty z tarcz antykryzysowych. Wiceprezes PFR: pierwsze pieniądze będą mogły zostać wypłacone już latem

- Latem Polski Fundusz Rozwoju może zacząć wypłacać pieniądze na projekty w ramach Krajowego Planu Odbudowy - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk w wywiadzie dla "DGP". Dodał, że firmy już oddają lub oddadzą 40 proc. wypłaconego wsparcia z tarcz antykryzysowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma tarcza antykryzysowa zwrot pieniędzy Krajowy Plan Odbudowy finansowanie

Będzie więcej pieniędzy na budowę dróg. Rząd reaguje na sytuację rynkową

Rada Ministrów planuje w II kwartale 2022 r. zwiększyć o 2,5 mld zł pulę środków w "Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023". Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie zaobserwowano kilka negatywnych trendów związanych z odpływem obywateli Ukrainy z Polski, wzrostem cen oraz dłuższym czasem oczekiwania na dostawy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi finansowanie GDDKiA ceny

Prezes Banku Światowego przyjeżdża do Polski. Tematem rozmów będzie wsparcie dla Ukrainy

W poniedziałek, 11 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki spotka się z Davidem Malpassem, prezesem Grupy Banku Światowego. Głównym tematem rozmów będzie wsparcie Banku Światowego dla ogarniętej wojną Ukrainy oraz krajów przyjmujących ukraińskich uchodźców. Będzie to pierwsza od 2009 r. wizyta prezesa tej instytucji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank światowy Ukraina wojna 2022 pomoc finansowanie premier

Budowa S3 ze wsparciem Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kolejny zastrzyk gotówki na inwestycje

Europejski Bank Inwestycyjny podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie modernizacji trasy S3 łączącej Świnoujście ze Szczecinem. Kredyt w wysokości 250 mln euro zostanie przeznaczony na modernizację odcinka Świnoujście - Szczecin. Za realizację projektu będzie odpowiedzialna Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządzająca polską siecią dróg ekspresowych i autostrad.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi BGK finansowanie GDDKiA

Zewnętrzne finansowanie to najważniejszy bodziec rozwojowy dla MŚP. Badanie: firmy korzystają też z pomocy rodziny

Ponad połowa małych i średnich firm uważa, że zewnętrzne finansowanie, takie jak leasing, faktoring czy kredyt to najważniejszy bodziec rozwojowy dla firm. Z badania "Impulsy i bariery finansowe w rozwoju MŚP" wynika, również, że na kolejnych miejscach wśród czynników wspierających rozwój firm uplasowały się: pomoc ze strony rodziny, przyjaciół i znajomych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma finansowanie finansowanie firm

Ponad połowa firm uzyskała wsparcie publiczne. EBI: pomimo trudnych okoliczności, widoczna jest poprawa nastrojów

Sześć na dziesięć firm (61 proc.) w Polsce otrzymało jakąś formę wsparcia finansowego w odpowiedzi na COVID-19. To nieco więcej niż średnia UE, wynosząca 56 proc. - wynika z raportu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Według analizy w 2021 roku przedsiębiorcy bardziej optymistycznie podchodzili do planowania i realizacji swoich działań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank badania rynku firma finansowanie przedsiębiorstwo inwestycje tarcza antykryzysowa

Firmy muszą rozliczyć tarczę PFR 2.0. Marczuk: nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę

- Apeluję do przedsiębiorców, żeby rozliczenia tarczy PFR 2.0 nie zostawiali na ostatnią chwilę - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Jego zdaniem nawet niewielka pomyłka, jak zbyt późne przysłanie błędnego pliku JPK, może nawet skutkować zwrotem całej subwencji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa firma pandemia finansowanie rozliczenia

Państwowe instytucje kultury dla polskości w kinie

Filmy poświęcone polskości oraz dziedzictwu narodowemu stają się coraz bardziej popularne i dostępne, a to dzięki państwowym instytucjom kultury. W "Klubie Trójki" prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, oraz Robert Kaczmarek, przewodniczący Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dokonali podsumowania mijającego roku 2021 pod względem pożyteczności swoich instytucji dla polskiej kinematografii.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Arkadiusz Gołębiewski Klub Trójki KULTURA Jan Żaryn FILM Polski Instytut Sztuki Filmowej kino finansowanie

Nowy system finansowania Sił Zbrojnych RP. Ustawa została skierowana do konsultacji

Wojsko Polskie będzie mogło być finansowane i wyposażane w sprzęt wojskowy pozyskiwany ze środków corocznego budżetu MON, osobno finansowanych planów wieloletnich, środków Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych opartych o emisję obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego czy też leasing od polskich i zagranicznych przedsiębiorstw lub agencji - informuje serwis Defence 24.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojsko budżet finansowanie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Rośnie budżet na innowacje w obronności. Dyrektor NCBR: udział sztucznej inteligencji zwiększył się pięciokrotnie

- Coraz więcej projektów badawczo-rozwojowych dotyczy sztucznej inteligencji. W ostatnich latach wzrost jest pięciokrotny - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Wojciech Kamieniecki. Jak dodaje, rośnie także budżet na innowacje w obronności.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NCBR innowacje wojsko sztuczna inteligencja badania finansowanie POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem