X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
firma

Kolejny kraj "cywilizuje" Ubera. W Holandii jego kierowcy będą pracownikami, nie przedsiębiorcami

W kolejnym państwie firma przewozowa Uber musi podporządkować się wewnętrznym regulacjom i legalnie zatrudnić swoich pracowników. Jak orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Amsterdamie, kierowcy, którzy oferują swoje usługi w Holandii za pośrednictwem Ubera, nie są samodzielnymi przedsiębiorcami, tylko normalnymi pracownikami. Firma musi więc ich zatrudnić.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Uber transport firma kierowcy społeczeństwo

KARPACZ 2021 Jacek Sasin: szybkie odbicie polskiej gospodarki to zasługa państwowych spółek

- Mimo pandemii, polskie spółki Skarbu Państwa rosną jak szalone i zarabiają jak szalone - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas 30. Forum Ekonomicznego. Jak dodał, zyski tych spółek po I półroczu są rekordowe, co świadczy o ich dobrym zarządzaniu.
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź firma Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Polski Ład

Eksperci: dla przedsiębiorców 5 proc. składki na zdrowie to nadal zbyt dużo

- Nasza ochrona zdrowia bezwzględnie potrzebuje większych pieniędzy. Te muszą pochodzić ze składek samych Polaków - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH, oraz Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego. w którego opinii przedsiębiorcy nie mogą ponosić wyższych niż dotychczas kosztów, jakie wywoła jakakolwiek podwyżka składki do NFZ. Zdaniem prof. Mączyńskiej, dalsze dzielenie w tej sprawie Polaków na przedsiębiorców i pracowników najemnych jest niewłaściwe.
Zobacz więcej na temat:  firma POLSKA GOSPODARKA zdrowie

"Straty firm działających przy granicy z Białorusią będą zrekompensowane". Jest deklaracja premiera

- W związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią, przedsiębiorcy działający na tym terenie będą mieli skompensowane swoje straty - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że odpowiedni projekt ustawy w tej sprawie trafi do Sejmu. Rekompensaty mają wynieść 65 proc. udokumentowanego przychodu uzyskiwanego w ostatnich 3 miesiącach poprzedzających wprowadzenie stanu wyjątkowego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki firma GOSPODARKA POLSKA premier stan nadzwyczajny