X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
fotografia

"Głębia Ostrości". Ponadczasowość twórczości Zygmunta Rytki

- To wszystko w dzisiejszych czasach ma niesamowitą moc. Z jednej strony jest to jakiś obraz z lat 70. i początku 80., ale on jest właściwie też z dzisiaj – z 2020 roku. Może jest też z jakiejś przyszłości. Jest w tym coś niepokojącego, ponadczasowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Hordziej, kurator wystawy fotografii Zygmunta Rytki "Do kogo należy kosmos?". 
Zobacz więcej na temat:  fotografia Kraków

Głębia ostrości. Projekt "Miasteczko" Joanny Szpak-Ostachowskiej

- Po wielu latach okazało się, że ta mityczna ulica mojego dzieciństwa była główną ulicą getta, na której działy się straszne rzeczy. Uderzyło mnie to odkrycie i sprawdziłam, czy mogę znaleźć to w innych miejscach. Tak odkrywałam klucz, którym chciałam podzielić się z widzami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Szpak-Ostachowska, autorka zdjęć z serii "Miasteczko". Gościem audycji była również Joanna Kinowska, kuratorka wystawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 fotografia KULTURA SZTUKA wystawa

Fotografia plażowa i zdjęcia z pogromu kieleckiego. Historia Julii Pirotte

- Miała aparat fotograficzny, więc miała to ważne narzędzie w ręku, i miała piękne wybrzeże, plażę. Wpadła na pomysł, że będzie zajmować się fotografią plażową. (...) To była fotografia prawie że artystyczna - mówiła w Polskim Radiu 24 pisarka Maja Wolny, opisując początki przygody z fotografią Julii Pirotte.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 fotografia SZTUKA KULTURA zdjęcia Francja pogrom kielecki HISTORIA

"Wokół domu". Fotoreportaże z kwarantanny

- Z perspektywy wizualnej można na tym obrazie znaleźć zwykłą pustkę i nieobecność. Wybierałem instytucje, które zazwyczaj są odwiedzane przez szerokie rzesze swoich użytkowników, więc spotęgowanie tej nieobecności właśnie w tych przestrzeniach wydawało się specjalnie dojmujące - mówił w Dwójce Rafał Milach - jeden z artystów biorących udział w przedsięwzięciu "Wokół domu. Fotograficzny dziennik czasu odosobnienia".
Zobacz więcej na temat:  fotografia Bartosz Panek Dwójka KULTURA