X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fotografia

Warming. Kulinarne biuro podróży Joanny Barchetto

Joanna Barchetto dla zapachu wiosny na rodzinnej Warmii i lokalnych smaków wróciła z Nowego Jorku. Wkrótce degustacje połączone z podróżowaniem po regionie przekuła w sposób na pracę i życie. „Brałam udział w takich wyprawach we Włoszech i Francji, jednak pomysł na kulinarne biuro podróży wywodzi się z sąsiedzkich zasobów. Chcąc kupić ser, jajka, pieczywo, warzywa odwiedzam okoliczne gospodarstwa” – przyznaje inicjatorka projektu Warming.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia w USA Polonia Nowy Jork Warmia kuchnia polska patriotyzm biuro podróży turystyka fotografia przyroda rolnictwo ekologia Małgorzata Frydrych

Wystawa "Ciało_archiwum: rozgrzewka". "Zdjęcia mają charakter estetyczny, ale i służebny"

- Jest to wystawa-mapa myśli, ponieważ temat ciała i archiwum jest bardzo obszerny (...). Stąd to słowo "rozgrzewka" skojarzone z ciałem i z ćwiczeniami, które tylko sygnalizuje kilka różnych obszarów, w których można by było dalej stawiać pytania, szukać kolejnych fotografii - mówiła o wystawie "Ciało_archiwum: rozgrzewka" kurator Marta Przybyło.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia Polskie Radio 24 foto zdjęcia Warszawa wystawa aparat

"50 Years After". Trzech znakomitych filmowców i fotografia

Wystawa fotograficzna "50 Years After" Jacka Koprowicza, Ryszarda Lenczewskiego i Zbigniewa Wichłacza to z jednej strony spojrzenie na dotychczasowy dorobek artystów, a z drugiej podróż w czasie i przestrzeni. – To 50 lat ich autonomicznych poszukiwań w zakresie filmu i fotografii. To także wspólnota pewnych przeżyć jako operatorów filmowych i fotografów, bo przez 50 lat zaszła ogromna zmiana, jeżeli chodzi o pozycję i status fotografii – mówił dla Trójki Dariusz Leśnikowski, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i kurator wystawy.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Trójka KULTURA fotografia FILM film polski wystawa Łódź

"Posługuję się estetyką błędu, zazębienie kadrów generuje nową rzeczywistość". Zygier o cyklu "Twoone"

- Wywołuję pewne zaburzenie odbioru, posługuję się estetyką błędu. "Zaciągam" kadry w aparacie, klatki nakładają się. Jest to możliwe w aparacie, który wykorzystuje film analogowy. Przestrzeń wspólna - ta, która wynika z zazębienia kadrów - generuje coś zupełnie nowego, nową rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf Grzegorz Zygier. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia Polskie Radio 24

Iwona Germanek: najważniejsza jest radość z fotografowania

- Sukces jest zastrzykiem energii, ale nie jest celem samym w sobie. Raz jest się na górze, a czasami spada się w dół, życie toczy się dalej. Najważniejszą dla mnie rzeczą jest radość z fotografowania - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Germanek, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwentka Fotoedukacji w Katowicach oraz Wrocławskiej Szkoły Fotograficznej AFA.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia foto zdjęcia Polskie Radio 24

Polski fotograf nagrodzony w konkursie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Łukasz Gwiździel to leśnik i fotograf przyrody, który swoją pasję odkrył dziesięć lat temu i nieustannie ją rozwija. Zdjęcie dzięcioła wykonane podczas wyprawy fotograficznej zostało wyróżnione w kategorii "Zachowania ptaków". Zwycięską fotografię można oglądać na wystawie w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA fotografia Londyn muzeum Marta Piasecka