X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fotografia

"Zaczęło się od Druha". Antoni Florczak o swoim Muzeum Fotografii

- Muzea są dla mnie jedną z najwyższych form kolekcjonerstwa - są rzeczywiste, można obcować z eksponatem, z aparatami, zdjęciami, pokazami multimedialnymi - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Florczak, fotograf, założyciel i dyrektor jedynego prywatnego muzeum fotografii w Polsce. - Muzea, które tworzą się obecnie, bez eksponatów, to bardziej galerie, niż muzea - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  fotografia KULTURA muzeum kolekcjonowanie

"Stop Calling Me Murzyn" - zdjęcie, które zmienia rzeczywistość

Gdy 10-letnia Bianka Nwolisa w czerwcu 2020 roku wyszła na ulice Warszawy z banerem "Stop Calling Me Murzyn" ("nie nazywaj mnie: Murzyn") dodała odwagi ciemnoskórym Polakom, by mówili o swoich uczuciach. Rafał Milach, który sfotografował dziewczynkę, pomógł wzmocnić i rozpowszechnić jej przekaz. Jego zdjęcie, związaną z nim historię i dyskusję można poznać na wystawie w Galerii Jednostka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński galeria wystawa fotografia

"Woda to życie". Paweł Młodkowski w PR24 o swojej książce fotograficznej

- Woda w krajobrazie, woda w ogóle w naszym życiu ma ogromne znaczenie. Nawet kiedy nie zajmowałem się tematem wody, tylko krajobrazem, to pokazywałem ziemię, którą ta woda kształtuje: poprzez procesy erozyjne, poprzez nawadnianie terenu - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Młodkowski, fotograf związany z National Geographic Polska, który właśnie wydał swój album fotograficzny "Woda".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 fotografia SZTUKA KSIĄŻKA

IPN prosi o pomoc w rozpoznaniu tożsamości młodej patriotki. Zdjęcie wykonano 70 lat temu w Anglii

W niedzielę Instytut Pamięci Narodowej udostępnił na swojej stronie na Facebooku prośbę o pomoc w ustaleniu, kim jest młoda dziewczyna uwieczniona na fotografii. "Pomimo przeprowadzonej w Archiwum IPN-u kwerendy archiwalnej nadal nie wiadomo, kim jest bohaterka ze zdjęcia, czy jeszcze żyje, a może żyją jej dzieci lub wnuki" - napisano na profilu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej archiwum fotografia zdjęcie historia Polski

Wystawa "Białoruś: Marsz Wolności". Zapis bohaterstwa

- Ekspozycja poświęcona jest wolności, białoruskiej opozycji, która od zeszłego roku zaczęła swoją manifestację wyrażania sprzeciwu. Wystawa przypomina trudne i dramatyczne wydarzenia, ale również tych, którzy są bezimiennymi bohaterami tych akcji - powiedział prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA Wydarzenia fotografia zdjęcia wystawa Narodowe Centrum Kultury Białoruś Maja Kluczyńska społeczeństwo

"Różnorodność, która nas łączy". Inez Baturo o FotoArtFestival

- Po to jest ten festiwal, by pokazać, czym się różnimy, i że w tej różnicy jest absolutna wspaniałość i bogactwo, ale przy okazji z tego wynika to, co nas łączy, jako ludzi, jako artystów. Dla mnie cały czas jest czymś fascynującym, że wszędzie na świecie ludzi porusza to samo, z reguły drugi człowiek, los świata, los Ziemi - mówiła w Polskim Radiu 24 Inez Baturo, fotograf, dyrektor generalny FotoArtFestival w Bielsku-Białej.
Zobacz więcej na temat:  fotografia foto zdjęcia KULTURA

"Moim pragnieniem jest opowiadanie historii obrazami". Marek Noniewicz o pracy fotografa

- O ile studia w Poznaniu otworzyły mi horyzonty na to, czym jest fotografia jako medium (...), o tyle umiejętności techniczne związane z fotografią dała mi nauka w Czechach. Do dziś bardzo cenię czeską fotografię - powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf Marek Noniewicz, opowiadając o początkach swoich związków z fotografią. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA fotografia SZTUKA