more_horiz
PR24 Portal
Section05
fotowoltaika

PERN inwestuje w instalacje fotowoltaiczne. Zaczęło się od wdrożenia... pracy dyplomowej

PERN zwiększa swoje zaangażowanie w produkcję własnej energii elektrycznej. Tym razem dotyczy 20 obiektów. Spółka przypomniała jednocześnie, iż niedawno zakończyła podobne postępowanie, na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych, które dotyczyło 9 jej obiektów w różnych lokalizacjach na terenie kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika zielona energia energetyka ekologia

NA ŻYWO "Niezależność energetyczna". Trwa Szczyt Klimatyczny Togetair [TRANSMISJA]

Niezależność energetyczna jest głównym tematem Szczytu Klimatycznego Togetair, który w środę rozpoczął się w Warszawie. Podczas trzydniowego wydarzenia eksperci, naukowcy, samorządowcy, politycy będą dyskutować m.in. o transformacji energetycznej, ekogospodarce XXI w. i partnerstwie dla klimatu. Debaty można będzie oglądać na żywo na stronie głównej portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia OZE fotowoltaika prąd

Kowalczyk na Togetair: przyszła Wspólna Polityka Rolna przyczyni się do ochrony klimatu

- Produkcja żywności jest ważna, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie, ale także ważne jest zachowanie klimatu - podkreślił wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk otwierając Szczyt Klimatyczny Togetair 2022. - Przyszła Wspólna Polityka Rolna przyczyni się do ochrony klimatu - dodał. Debaty można oglądać na żywo na stronie głównej PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia OZE fotowoltaika prąd rolnictwo

Rusza kolejna edycja programu "Mój prąd". Nowe zasady, dotacja nawet ponad 20 tys. zł

- Przy nowym systemie rozliczeń prosumentów i aktualnych cenach energii, wliczając w to dotacje z programu "Mój prąd" oraz ulgę termomodernizacyjną, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ok. 7,5 roku - wylicza wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE fotowoltaika dotacje panele słoneczne

Fotowoltaika na nowych zasadach. Co się zmieniło 1 kwietnia?

Zmienił się sposób rozliczania nowych prosumentów czyli osób lub instytucji, które na własne potrzeby wytwarzają prąd z odnawialnych źródeł energii, w przydomowych, bądź przyzakładowych mikroinstalacjach. (Mowa o konsumentach zaangażowanych w jednoczesną produkcję i konsumpcję dóbr lub usług). Nie będą oni rozliczani ilościowo z wyprodukowanej energii, ale będą ją sprzedawać. Branża fotowoltaiczna (PV) zwraca uwagę, że produkcja prądu z paneli nadal będzie się opłacać, szczególnie w dobie drożejącej energii.
Zobacz więcej na temat:  fotowoltaika Roman Czejarek prąd energia elektryczna ustawa

ENERGETYKA PGE stawia na zieloną energię. Spółka kupiła siedem projektów fotowoltaicznych

Rzecznik PGE Energia Odnawialna Maciej Gelberg poinformował, że jego spółka kupiła siedem projektów fotowoltaicznych w województwach wielkopolskim i lubuskim o łącznej mocy zainstalowanej 26 MW. Szacowana produkcja łączna nowych elektrowni na poziomie prawie 29 GWh rocznie ma pozwolić na zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną ok. 12 tys. gospodarstw domowych.
Zobacz więcej na temat:  energetyka fotowoltaika GOSPODARKA PGE

W Polsce jest już ponad 800 tys. prosumentów. Czy net billing wyhamuje zainteresowanie fotowoltaiką?

- Na koniec 2021 r. w Polsce funkcjonowało już 800 tys. prosumentów, choć nie są to jeszcze dane oficjalne - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Według niego w 2025 r. w Polsce w odnawialnych źródłach energii zainstalowane będzie 28 GW mocy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fotowoltaika energetyka energia odnawialna Sejm Senat odnawialne źródła energii
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem