more_horiz
PR24 Portal
Section05

FPFF w Gdyni

Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę dobra i ten film to pokazuje

Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był Piotr Trojan, aktor nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą główną rolę męską w filmie "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Co rola Patryka zmieniła w jego życiu? Zachęcamy do wysłuchania audycji "Trójkowo, filmowo" i zapoznania się ze wszystkim laureatami gdyńskiego festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka film polski KULTURA FPFF w Gdyni

Wielkie podsumowanie 47. FPFF w Gdyni. Poznaj nagrodzonych

Zakończył się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W sobotni wieczór w Teatrze Muzycznym odbyła się uroczysta gala, na której zostały rozdane nagrody. W tym roku o Złote Lwy w ramach Konkursu Głównego rywalizowało aż dwadzieścia filmów. Za całokształt kariery Platynowe Lwy odebrał Filip Bajon. Festiwal w Trójce podsumował Ryszard Jaźwiński i jego goście.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FPFF w Gdyni Ryszard Jaźwiński film polski

47. festiwal filmowy w Gdyni. Złote Lwy rozdane. Znamy wszystkich laureatów

Złote Lwy za najlepszy film - "The Silent Twins" - trafiły do reżyser Agnieszki Smoczyńskiej oraz producentek Klaudii Śmiei-Rostworowskiej i Ewy Puszczyńskiej. Z kolei Srebrne Lwy za film "Filip" otrzymali reżyser Michał Kwieciński oraz producentka Krystyna Świeca. O najważniejszą nagrodę 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rywalizowało w tym roku 20 produkcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdynia FILM KULTURA FPFF w Gdyni

FPFF w Trójce. Małgorzata Gorol gościem "Trójki pod Księżycem"

Trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziś dzień konkursowy i ostatnie pokazy poza centrum w Teatrze Muzycznym. W sobotę z kolei czeka nas zamykająca Festiwal Gala Nagród. Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia śledzą filmowe zmagania twórców. U progu przedostatniego dnia festiwalu, gościem "Trójki pod księżycem" była Małgorzata Gorol, odtwórczyni roli głównej w filmie pod tytułem "Siubuk". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Anna Dymna FPFF w Gdyni Gdynia FILM film polski

47. Festiwal Filmowy w Gdyni. "Utytułowane filmy rywalizują z tymi mniej znanymi"

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest już na półmetku. Wśród filmów konkursowych możemy zobaczyć m.in. "IO" Jerzego Skolimowskiego i "The Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej. - Te znane filmy rywalizują z tymi mniej znanymi, których jeszcze nie widzieliśmy, zaś ich twórcy są dopiero zaczynającymi - mówi Joanna Sławińska z Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski Xawery Żuławski Joanna Sławińska Gdynia Jerzy Skolimowski Agnieszka Smoczyńska Jan Kaczkowski Dawid Ogrodnik FPFF w Gdyni Anna Jadowska Daniel Jaroszek festiwal filmowy w Gdyni