more_horiz
PR24 Portal
Section05
frank szwajcarski

Frank tanieje. Jak wpłynie to na kredyty w tej walucie i ich oprocentowanie?

"Puls Biznesu" zauważa, że frank jest najtańszy od wybuchu wojny na Ukrainie. Jego zdaniem w przyszłości może być jeszcze tańszy. Na rynku walutowym widać osłabienie popytu na tzw. bezpieczne przystanie, co skutkuje m.in. osłabieniem franka szwajcarskiego. Helweci mogą wykorzystać sytuację do zerwania z polityką ujemnych stóp procentowych - pisze środowe wydanie dziennika.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski prognoza kredyty walutowe prasa strefa euro wojna na Ukrainie banki kredyt hipoteczny

Jaka jest opinia kredytobiorców o rządowym projekcie pomocy ze spłatą kredytów? Ich zdaniem zbyt wiele zależy od banków

Projekt umożliwiający skorzystanie z wakacji kredytowych jest dalece niewystarczający: okres wakacji jest zbyt krótki, a doświadczenie rozwiązań covidowych wskazuje, że banki bardzo utrudniają skorzystanie z tego rozwiązania - uważa prezes Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB) Arkadiusz Szcześniak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt walutowy kredyt mieszkaniowy frank szwajcarski banki

Czy państwo powinno wymusić na bankach podwyższenie oprocentowania lokat? Tak uważa ekspert SGH

- Niezbędna jest interwencja ze strony władz państwowych w stosunku do banków, które nadużywają swojej pozycji rynkowej wobec klientów - powiedział ekonomista SGH dr Artur Bartoszewicz. Dodał, że pakietem wsparcia dla kredytobiorców powinni zostać objęci również frankowicze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki inflacja kredyt walutowy frank szwajcarski kredyt konsumencki lokata terminowa depozyt

Wyrok sądu niekorzystny dla frankowiczów. Rzecznik Konsumentów: będzie apelacja w sprawie przeciw mBankowi

- Odwołam się od wyroku łódzkiego sądu, który oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców frankowych w pozwie przeciw mBankowi - poinformowała Miejska Rzecznik Konsumentów w Warszawie Małgorzata Rothert. Dodała że złożony został wniosek o uzasadnienie wyroku, a po jego otrzymaniu, planowane jest złożenie apelacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt walutowy mBank frank szwajcarski sąd

Bój o kredyty frankowe trwa. PKO BP: podpisaniem ugody kończy się ponad 80 proc. spraw

Kredytobiorcy złożyli ponad 22 tys. wniosków o mediację umów w kredytach frankowych, zaciągniętych w banku PKO BP. Bank poinformował, że 7,5 tys. spraw zakończyło się podpisaniem ugody, a ponad 1,7 tys. mediacji oczekuje na podpisanie ugody. Na koniec III kwartału 2021 przeciw bankowi toczyło się 10,8 tys. postępowań sądowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyty walutowe frank szwajcarski PKO BP KNF sąd

Spada zainteresowanie ugodami frankowiczów z bankami. Stopy procentowe skłaniają do dodatkowych wyliczeń

Maleje motywacja do przewalutowania kredytów. Klienci nie chcą płacić wyższych rat w złotych. To się może zmienić, jeśli stopy podniesie też EBC - pisze "Puls Biznesu". Spadek zainteresowania ugodami sygnalizują wszystkie banki, które wyszły z taką ofertą do klientów, choć nie podają szczegółowych danych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyt walutowy frank szwajcarski banki

Resort finansów pracuje nad zachętą podatkową dla banków, aby dogadały się z frankowiczami ?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem przedłużającym o 3 lata zaniechanie poboru podatku od niektórych dochodów związanych z kredytem hipotecznym - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów. Według resortu finansów nowe przepisy będą zachętą dla banków i frankowiczów do zawierania ugód.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski banki kredyt hipoteczny wierzytelności umowa podatki cit Ministerstwo Finansów

Banki nie realizują na razie swojej groźby. Wytoczyły jedynie kilka z 30 tys. spraw frankowych

Według danych za III kwartał 2021 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie toczy się ponad 30 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych, z których tylko pięć dotyczy pozwów banków wobec klientów o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Jak na razie dane te nie odzwierciedlają informacji przekazywanych przez banki, że rozpoczęły akcję składania przeciw klientom pozwów o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt walutowy banki frank szwajcarski sąd finanse osobiste

Zapłata za korzystanie z kapitału. Prokuratura przyłącza się do sprawy w TSUE

Prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak poinformował, że prokuratura dołączyła do sprawy w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dotyczącej wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Szcześniak złożył w tej kwestii pozew przeciwko bankowi udzielającemu mu kredytu frankowego.
Zobacz więcej na temat:  frank szwajcarski banki kredyt kredyt we frankach pozew POLSKA GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem