more_horiz
PR24 Portal
Section05

FSB

Wypłynęły tajne dokumenty FSB. Jan Parys: Rosji nie chodzi o Ukrainę, lecz o inny porządek w Europie

- Nie ulega wątpliwości, że Putin i jego ludzie na Kremlu myśleli, że uda się Ukrainę pokonać w ciągu kilku dni - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON, komentując doniesienia "The Sun" o tajnych dokumentach FSB. Gość PR24 podkreślił, że już wcześniejsze działania Rosji wskazywały, że "nie idzie tylko o Ukrainę, ale o inny porządek geopolityczny w Europie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Parys Tadeusz Płużański ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni służby i bezpieczeństwo FSB

PR24 "Putin żył w oderwaniu od rzeczywistości, uwierzył w potęgę Rosji". Gen. Polko o ujawnionych dokumentach FSB

- Nie wykluczam tego, że Putin i kremlowska władza żyli w odizolowaniu od rzeczywistości. Bo nawet roszczenia, które kierowano wobec NATO - dążące do odbudowy Związku Radzieckiego - oraz myślenie o armii w sposób, w jaki rosyjski prezydent widział ją podczas defilad, świadczą o tym, że Putin zapewne uwierzył w to, że Rosja jest potęgą - podkreślił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie Roman Polko ŚWIAT Władimir Putin NATO FSB

TYLKO U NAS Rosja chciała rozbić NATO? Dr Raubo: dziś Kreml może te plany wyrzucić do śmietnika

- Na razie trzeba zachować delikatną ostrożność w komentowaniu, ale możemy powiedzieć, że rzeczywiście Rosja dysponowała planami destabilizacji całego regionu, nie tylko samej Ukrainy, i można uznać, że służby zachodnie dysponują pewnymi narzędziami pozyskiwania informacji, w tym również agenturalnej, ze strony rosyjskiej - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Jacek Raubo, komentując doniesienia brytyjskich mediów o planach Kremla sprzed agresji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Raubo Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023 FSB służby specjalne wywiad infografika

Hipnoza, walka psychologiczna i rady astrologów. Rosja szykuje się na możliwość puczu lub zamachu na Putina

26 października w centrum Moskwy pojawili się uzbrojeni mężczyźni ze sprzętem wojskowym, co okazało się specjalnymi ćwiczeniami Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej. O możliwych działaniach rosyjskich służb specjalnych informuje portal "The Insider", niezależne medium publikujące wiadomości i wyniki dziennikarskich śledztw po rosyjsku i angielsku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie Rosja wojna 2022 Europa Władimir Putin służby specjalne FSB

Członkowie tzw. grupy Wagnera i FSB poprosili o azyl we Francji. Będą zeznawać ws. zbrodni na Ukrainie

O azyl polityczny we Francji poprosiło dwoje Rosjan - kobieta związana z Federalną Służbą Bezpieczeństwa oraz mężczyzna współpracujący z firmą najemniczą zwaną grupą Wagnera. Jak poinformował rosyjski niezależny portal Insider, oboje składają zeznania przed śledczymi ws. zbrodni popełnianych przez Rosję na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni FSB

Ekspert o referendach na okupowanych ukraińskich terenach: nie ma kto ich tam robić

- Myślę, że na nowo okupowanych terenach nie ma komu robić tych referendów, bo działa tam partyzantka i działają siły specjalne ukraińskie. Likwidowani są np. wysocy oficerowie FSB, którzy zostali wysłani do przeprowadzenia tych referendów - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Bruszewski z defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie referendum wojsko Rosja serwis wschodni FSB ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Woyciechowski: można było spodziewać się korelacji między FSB i SKW w ramach resetu, który zafundował rząd Tuska

- Współpraca między FSB a SKW jest konsekwencją i następstwem zbliżenia się Polski i Rosji do siebie, kosztem łączności z Amerykanami i NATO, a także kosztem budowania i pozycjonowania swojego miejsca na świecie. (..) Można było się spodziewać podobnych korelacji w ramach resetu, który zafundował rząd Donalda Tuska po katastrofie smoleńskiej - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. służb specjalnych Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Wywiad gen. Piotra Pytla. Adrian Stankowski: współpraca między FSB a SKW była faktem

"Gazeta Wyborcza" opublikowała wywiad z byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego generałem Piotrem Pytlem, w którym wojskowy oskarża rząd PiS o powiązania z Rosją i twierdzi, że działa on w interesie Moskwy. O szczegółach tej sprawy opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adrian Stankowski, dziennikarz "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

"Działania charakterystyczne dla przykrywkowców". Tomasz Sakiewicz o gen. Piotrze Pytlu

- Gen. Piotr Pytel ma taki ciąg zdarzeń bardzo mocno wiążących go z Rosją. Były to działania, którymi chciał wręcz związać polskie służby z rosyjskimi i pozwolić im na ich penetrację - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Polskie Radio 24 służby specjalne FSB służby i bezpieczeństwo Tomasz Sakiewicz