X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
fundusze europejskie

Krajowy Plan Odbudowy po koronawirusie. Do resortu wpłynęło prawie 1200 projektów

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które koordynuje prace związane z Krajowym Planem Odbudowy, mającym wzmocnić gospodarkę po pandemii koronawirusa, rozpoczęło kolejny etap zw. z nadesłanymi propozycjami ministerstw i regionów - poinformował w piątek resort. Jak dodano, w pierwszym etapie wpłynęło prawie 1200 projektów dot. m.in. energetyki i transportu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie fundusze unijne finanse koronawirus Koronawirus w Polsce

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020. Ministerstwo zaprasza do udziału w konkursach

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe święto Funduszy Europejskich, dzięki któremu możemy pokazać, jak bardzo unijne dotacje zmieniły Polskę. W 2020 roku kończy się obecna perspektywa finansowa, dlatego tegoroczne DOFE będą świetną okazją do podsumowań – zapowiada Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej GOSPODARKA

MFiPR: blisko pół mld złotych z Funduszy Europejskich na śródlądowe szlaki wodne

Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zmodernizowanie śluz, sterowni, awanportów i innych obiektów hydrotechnicznych na Odrze w województwie opolskim - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Inwestycje te zwiększą dostępność transportowa oraz poprawią usługi związane z przewozem pasażerów i towarów na Odrze.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej fundusze unijne fundusze europejskie Odra infrastruktura transport Nysa

Ekspert: miliardy z europejskiego funduszu odbudowy pomogą Polsce nadrobić innowacyjny dystans

Porozumienie zawarte na szczycie Unii Europejskiej zakłada, że w latach 2021-2027 do Polski trafi ok. 160 mld euro, z czego około 57 miliardów euro to będą granty i pożyczki w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, czyli tzw. europejskiego planu odbudowy. I to właśnie te pieniądze - jak mówi ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Ignacy Święcicki, mogą nam pomóc nadrobić zaległości, jakie Polska ma np. w rozwoju cyfryzacji czy robotyzacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA innowacyjność innowacyjna gospodarka fundusze europejskie Komisja Europejska fundusze ue finanse firmy

"Twarda postawa negocjacyjna Polski". Europoseł PiS o sukcesie na szczycie UE

- Porozumienie zawarte na szczycie UE zakłada utworzenie funduszu odbudowy na kwotę 750 mld euro. Do Polski trafiają ogromne środki. To nasza twarda postawa negocjacyjna, ale też umiejętność zawierania koalicji pozwoliła wypracować taki kompromis - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP

Eksperci o dodatkowych środkach z UE na pokonanie koronawirusa: najważniejsze, jak je wydamy

Już przed laty mieliśmy duże nadzieje związane ze środkami unijnymi i  było to uzasadnione choćby patrząc na hiszpańskie firmy budowlane, które zbudowały swoją siłę ekonomiczną na inwestycjach ze środków unijnych. U nas pieniądze gdzieś w znacznym procencie znikały, a rodzime firmy raczej upadały niż rosły w siłę - mówił w audycji Rządy Pieniądza Adam Ruciński z firmy BTFG nawiązując do aresztowała byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, w którego historii przewija się także wątek tragedii polskich małych przedsiębiorców budowlanych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse budżet ue fundusze europejskie fundusze ue koronawirus Koronawirus w Polsce

Dr Bonikowska: to wielkie zwycięstwo Unii Europejskiej jako projektu

- To porozumienie wiąże na wiele lat wszystkie 27 państw. Mają one nie tylko wspólny budżet ogólny na najbliższe 7 lat. Mają również fundusz odbudowy. Na wiele lat są też zaciągane wspólne pożyczki. To wielkie zwycięstwo Unii jako projektu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP

"Tak dużych pieniędzy Polska nigdy nie dostała". Michał Wójcik o porozumieniu ws. unijnych funduszy

- To bardzo cieszy i jest to duży sukces Polski, że 160 mld euro popłynie do nas w ciągu kilku najbliższych lat - tak o porozumieniu w sprawie podziału unijnych pieniędzy mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP zjednoczona prawica

Szczyt w Brukseli. Talaga: mamy do czynienia z powstaniem nowej Unii Europejskiej

- Państwa północy, przede wszystkim Niemcy, bardzo obawiały się unii transferowej, czyli unii, w której pieniądze z bogatych krajów są w sposób niekontrolowany "pompowane" do państw biedniejszych - powiedział Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska Krzysztof Grzybowski budżet unijny budżet UE 2021-2027 fundusze europejskie

TYLKO U NAS Kwestia praworządności zablokuje szczyt UE? Prof. Legutko: to narzędzie do atakowania państw niepokornych

- Powiązanie funduszy europejskich z praworządnością byłoby krokiem kompletnie niepraworządnym. Kłóci się to ze wszystkim, co kiedykolwiek zostało ustalone w negocjacjach prowadzących do podpisywania kolejnych traktatów - powiedział prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Nie da się powiązać kwestii funduszy europejskich z praworządnością bez łamania prawa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska Tadeusz Płużański Ryszard Legutko fundusze europejskie fundusze unijne Komisja Europejska

Janusz Kowalski: nie ma zgody na to, by oddawać część suwerenności urzędnikom w Brukseli

- Nie musimy się śpieszyć. Pamiętajmy, że unijny budżet, który w tej chwili obowiązuje jest dla Polski korzystny, więc twarde stanowisko wzmacnia naszą sytuację - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Bruksela budżet unijny fundusze unijne pandemia koronawirus GOSPODARKA Rada Europejska Komisja Europejska fundusze europejskie

Przełamanie impasu na szczycie? Szef RE z nową propozycją ws. funduszu odbudowy

Szef Rady Europejskiej zaproponował nowe zmiany dotyczące funduszu odbudowy. Ogólna wielkość pozostała na razie bez zmian (750 miliardów euro), ale są różnice w proporcjach, jeśli chodzi o dotacje i pożyczki. Powiedział o tym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów.
Zobacz więcej na temat:  budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet unijny fundusze unijne pomoc finanse Europa Unia Europejska fundusze europejskie Rada Europejska Beata Płomecka ŚWIAT