more_horiz
PR24 Portal
Section05

fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne lokują kapitał w mieszkania na wynajem. Stopy zwrotu wyższe niż w Europie Zachodniej

Na rynku mieszkaniowym można zaobserwować zainteresowanie funduszy inwestycyjnych lokujących kapitał w mieszkania na wynajem; w ten sposób w Polsce wybudowano ok. 8 tys. mieszkań. Według danych Cushman&Wakefield obecne stopy zwrotu z nieruchomości mieszkaniowych są o 100 do 200 punktów bazowych wyższe niż w Europie Zachodniej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze inwestycyjne inwestycje mieszkania na wynajem budownictwo mieszkania Ministerstwo Rozwoju

Będą kolejne fundusze szwajcarskie dla Polski

Będą kolejne fundusze szwajcarskie dla Polski. Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oraz sekretarz stanu do spraw gospodarki Szwajcarii Helene Budliger Artidea podpisali w Warszawie umowę w tej sprawie. Chodzi o ponad 320 milionów franków szwajcarskich, czyli około półtora miliarda złotych, które będą uruchomione w ramach kolejnej odsłony Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Zobacz więcej na temat:  fundusze inwestycyjne gospodarka polska Szwajcaria

Inwestycje z KPO, które mają być finansowe ze środków krajowych. Jest gotowy projekt

Zrównoważona gospodarka wodna na obszarach wiejskich i zeroemisyjny transport w miastach znalazły się na liście inwestycji KPO, które mają być finansowane ze środków krajowych - wynika z projektu zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Przewidziano na ten cel 2 mld euro.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze inwestycyjne legislacja inwestycje budownictwo wieś

40 mln euro w rozwój firm technologicznych. Polska i Rumunia beneficjentami funduszu Banku Światowego

Międzynarodowa Korporacja Finansowa z Grupy Banku Światowego zainwestuje 40 mln euro w fundusz, który będzie wspierał rozwój firm technologicznych głównie w Polsce i Rumunii. Według Banku Światowego, finansowanie pomoże podtrzymać inwestycje i pobudzi ożywienie gospodarcze w czasie, kiedy Polska i Rumunia borykają się z konsekwencjami wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  firma GOSPODARKA bank światowy fundusze inwestycyjne dofinansowanie

Prawie połowa funduszy Private Equity z Europy Środkowej planuje nowe inwestycje. Zobacz nowe dane Deloitte

Indeks nastrojów sektora Private Equity dla regionu Europy Środkowej spadł poniżej poziomów sprzed pandemii. Obecnie wynosi 58 pkt i jest to jeden z najgorszych wyników w jego historii. Mimo to okazuje się, że prawie połowa ankietowanych funduszy planuje nowe inwestycje - poinformowało Deloitte, które wylicza ten indeks.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konsultant Europa Środkowa inwestycje fundusze inwestycyjne finansowanie Giełda

Kara dla Agio Funds TFI. Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się nierzetelności

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 1,5 mln zł kary na Agio Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych m.in. za zarządzanie ARIONN FIZ w sposób nierzetelny, nieprofesjonalny i niezapewniający zachowania należytej staranności. "Towarzystwo nie weryfikowało merytorycznie dokumentacji dotyczącej transakcji funduszu" - poinformowała KNF.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF tfi fundusze inwestycyjne finanse firma

240 mln zł dla uzdrowisk. Wiceszef MSWiA przedstawił szczegóły planu rządu

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker ogłosił w Ustce, że ponad 240 mln złotych trafi do gmin uzdrowiskowych w ramach przeznaczonej dla nich edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie otrzymać ma 49 gmin, które wnioskowały o takie wsparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polski Ład fundusze inwestycyjne Program Inwestycji Strategicznych Paweł Szefernaker

"Pieniądze trafią do każdej najmniejszej gminy". Paweł Rychlik o Funduszu Inwestycji Strategicznych

- Należy skupić się na tym, by jak najlepiej pozyskać pieniądze dla swoich gmin, a nie przerzucać się oskarżeniami, które często są odległe od prawdy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rychlik z PiS. Gościem audycji był też Jacek Czerniak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 samorząd pieniądze rząd Mateusza Morawieckiego fundusze inwestycyjne BGK polityka GOSPODARKA

Będzie lepsza ochrona klientów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców. Rząd przyjął nowe regulacje

Rada Ministrów przyjęła kilka dokumentów. Jeden z nich to projekt ustawy, który przewiduje, że w grupie uczelni zawodowych (publicznych i niepublicznych) pojawi się nowa kategoria – "akademie praktyczne". Przyjęto też projekt ustawy zmieniający ustawę o funduszach inwestycyjnych oraz projekt dotyczący lepszej ochrony klientów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców.
Zobacz więcej na temat:  fundusze inwestycyjne umowa GOSPODARKA rząd pieniądze rynek oszustwo