more_horiz
PR24 Portal
Section05

fuzja

Jeden z warunków KE ws. fuzji Orlenu z Lotosem spełniony. Unimot przejmuje Lotos Terminale

PKN Orlen zakończył realizację środków zaradczych w związku z przejęciem przez Unimot Investments 100 proc. akcji Lotos Terminale - poinformował PKN Orlen. Unimot zaznaczył w komunikacie, że łączne szacowane zaangażowanie Grupy Unimot w transakcję może wynieść około 450 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen lotos fuzja ropa naftowa gaz inwestycje paliwa benzyna POLSKA

Przemysł ciężki w Polsce. Wiceminister Wesoły: oprócz budowy nowej stalowni nastąpi konsolidacja branży hutniczej

- Przygotowujemy się do budowy nowej stalowni, to jest długa inwestycja, którą oceniamy na 5 lat - zapowiedział wiceminister, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego Marek Wesoły. Dodał, że rząd będzie też konsolidować branżę hutniczą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Aktywów Państwowych fuzja POLSKA wojna na Ukrainie produkcja przemysłowa

Fuzja Orlenu i Lotosu nie budzi żadnych wątpliwości. Wiceszefowa KE: zatwierdziliśmy nabywców

Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnym rozporządzeniem w sprawie połączeń, firmy Saudi Aramco i MOL jako odpowiednich nabywców (aktywów w procesie przejęcia Lotosu przez Orlen) - poinformowała wiceprzewodnicząca KE, komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Komisarz oceniła, że przejęcie nie spowoduje wzrostu cen.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen lotos fuzja Komisja Europejska

UOKiK o swojej roli w ocenie koncentracji przy fuzji PKN Orlen i Lotosu: była ograniczona

Nasza rola w zakresie oceny koncentracji przy fuzji PKN Orlen i Lotosu była ograniczona. Dotyczyła oceny warunków cząstkowych obejmujących obszar biokomponentów, asfaltów, magazynów paliw i utworzenia joint venture z Rafinerią Gdańską - powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Dodał, że fuzja od początku podlegała ocenie Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK Orlen lotos fuzja Komisja Europejska