more_horiz
PR24 Portal
Section05
fuzja

FELIETON Fuzja dekady i parasol nuklearny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Aktywność polityków opozycji i sztuczki czarnego PR nie działają - PKN Orlen konsekwentnie realizuje swoją wielowektorową strategię rozwoju. Na irracjonalne protesty polityków PO jest głucha nie tylko klientela Orlenu, ale i Komisja Europejska, która ostatecznie zatwierdziła połączenie Orlenu z Grupą Lotos - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski energetyka lotos PKN Orlen Daniel Obajtek fuzja

Fuzja Lotosu z Orlenem. Prof. Raczkowski: samo połączenie nie byłoby złe, ale na warunkach makroekonomicznych

- Jeżeli wiemy, że Węgry są zaopatrywane w rosyjską ropę, to jak chcemy budować konkurencyjność i jak zabezpieczyć Orlen, który łączy się z Lotosem, jeśli wiemy, że ten pierwszy koncern nie będzie miał dostępu do rosyjskiej ropy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski, ekonomista z Centrum Gospodarki Światowej z UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen lotos fuzja GOSPODARKA

Fuzja Lotosu z Orlenem. Prof. Modzelewski: konieczne posunięcie

Celem fuzji Lotosu z Orlenem jest zbudowanie drugiej co do wielkości firmy multienergetycznej w Europie wspólnotowej. W czasie zagrożeń dla rynku paliwowego tylko duże struktury są w stanie przetrwać perturbacje. Decyzja sprzed paru lat została potwierdzona przez okoliczności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Witold Modzelewski GOSPODARKA ekonomia lotos Orlen fuzja POLSKA

Rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Piekarczyk: pomysł idiotyczny, żeby nie powiedzieć zdradziecki

- Lotos to jedna z niewielu rafinerii w Europie Środkowej, która umie przerabiać saudyjską ropę. Żeby mogła to robić inna, to trzeba by było włożyć bardzo dużo pieniędzy, aby ją przestawić - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Piekarczyk ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński, redaktor "Sieci", i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Dzień Dobry Białystok").
Zobacz więcej na temat:  lotos POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen ropa naftowa fuzja Donald Tusk Rosja Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska energetyka Orlen

Udziały Lotosu trafią do Saudi Aramco i MOL. To warunek fuzji PKN Orlen z Lotosem

Udziały w rafinerii Lotos obejmie Saudi Aramco, część stacji Lotosu kupi MOL, a logistykę paliw - Unimot - poinformował PKN Orlen w środę na konferencji prasowej. Nakaz sprzedaży udziałów Lotosu innemu podmiotowi niż PKN Orlen to warunek fuzji Lotosu i PKN Orlen, jaki postawiła Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen energetyka fuzja Komisja Europejska ropa naftowa Arabia Saudyjska lotos
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem