more_horiz
PR24 Portal
Section05
galeria

Optyka i kolor. Prace Wojciecha Fangora dostępne w Toruniu

Malarz, rysownik, rzeźbiarz i plakacista. W tym roku skończyłby sto lat. Wojciech Fangor to wybitny polski artysta o międzynarodowej sławie. Jego najbardziej znane prace, przedstawiające kolorowe koła o rozmytych konturach, są uznawane za wybitne osiągnięcie sztuki optycznej. Dokonania artysty można podziwiać teraz w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA SZTUKA Wojciech Fangor Katarzyna Cygler wystawa galeria Toruń

Nowa odsłona prac Leonarda da Vinci. "Dzięki temu możemy poznać życie ludzi tamtego czasu"

- W tej wystawie multisensorycznej nie tylko widzimy obrazy, słyszymy muzykę, narrację lektora. Możemy dowiedzieć się wiele o życiu Leonarda da Vinci i ludzi z tamtego okresu - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Król (organizatorka wystawy). Gościem Mai Kluczyńskiej była także Karolina Michałowska (historyk sztuki).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Polskie Radio 24 galeria wystawa Pałac Kultury i Nauki Warszawa Leonardo da Vinci

Kolaże-wycinanki Wisławy Szymborskiej we Wrocławiu

Przez miesiąc w dwóch wrocławskich galeriach można zobaczyć wystawę "Wesoła, ale nie za bardzo" na której zaprezentowano 50 kolaży-wycinanek Wisławy Szymborskiej. Jej dopełnieniem są prace artystów, dydaktyków i studentów miejscowej ASP we Wrocławiu, będące intrygującym dialogiem i reinterpretacją wizualnej twórczości noblistki.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Wisława Szymborska wystawa galeria Wrocław poezja Katarzyna Cygler Trójka

Mariusz Wilczyński: dzięki wystawie ujrzałem moje prace w nowych kontekstach

- Jestem wdzięczny dyrektor Zachęty Hannie Wróblewskiej, że zobaczyła w moich rysunkach potencjał na wystawę. Ja tego nie widziałem. Dla mnie rysunki były formą dojścia do jak najlepszego filmu. Spełniały rolę służebną - mówił w Dwójce Mariusz Wilczyński o wystawie "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w warszawskiej Zachęcie.
Zobacz więcej na temat:  kino wystawa Warszawa reżyser Monika Zając SZTUKA galeria animacja Dwójka Mariusz Wilczyński

Sztuka z dwóch krańców Polski

O tym projekcie można śmiało powiedzieć "wspólnota przeciwieństw": to już trzecia edycja projektu "Góry-Morze-Morze-Góry", w ramach którego można oglądać dzieła artystów z Wybrzeża i Podhala. I chociaż te dwa krańcowo odległe regiony Polski różni właściwie wszystko, jednak jest to także pole do odnajdywania pokrewieństwa i elementów wspólnych.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA wystawa galeria Zakopane Podhale rzeźba malarstwo Trójka Katarzyna Cygler

PR24 "Między matematyką a emocją". Bancerowska o wystawie prac Jerzego Grabowskiego w NCK

- Jerzy Grabowski potrafi opowiadać o otaczającym nas świecie poprzez matematykę. Robi to, korzystając z analiz matematycznych, które przekłada na język abstrakcji geometrycznej. Jego prace wymagają pewnej uważności, ale im dłużej z nimi obcujemy, tym bardziej nas wciągają - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik Narodowego Centrum Kultury Joanna Bancerowska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Narodowe Centrum Kultury Warszawa wystawa SZTUKA emocje matematyka KULTURA galeria malarstwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem