X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gaz ziemny

Lotos stara się o nowe koncesje na wydobycie ropy i gazu ziemnego na Morzu Północnym

Polski koncern poszerza stan posiadania przy wydobyciu ropy i gazu ziemnego na Morzu Północnym. Lotos informuje, że jego norweska spółka - Lotos Norge złożyła aplikacje o kolejne koncesje, w większości starając się o obszary w miejscach, gdzie prowadzi już działalność. Dodatkowo Lotos Norge czeka na zgodę na wymianę udziałów w koncesjach z Aker BP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotos gaz ziemny ropa naftowa Norwegia energetyka

Nord Stream 2. Ostatnia rura zaspawana, ale bitwa nie została zakończona

Mimo, że Rosjanie ogłosili zaspawanie ostatniego kilometra gazociągu Nord Stream 2 i tym samym zakończenie jego budowy, nie oznacza to, że bitwa o zablokowanie dostaw gazu tą drogą została zakończona. Jak pisze niemiecki dziennik gospodarczy Handelsblatt, teraz zaczyna się walka o uruchomienie dostaw i certyfikację prawną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Gazprom Nord Stream 2 Nord Stream II gaz ziemny Niemcy Rosja

TYLKO U NAS Budowa Nord Stream 2 zakończona. Wiech: ten projekt może spowodować kryzys geopolityczny

Zakończyła się budowa gazociągu Nord Stream 2. Poinformował o tym rosyjski Gazprom. - Rosjanie chcą w ten sposób przerzucić tranzyt błękitnego paliwa na Bałtyk i pozbawić takich państw jak Ukraina czy Białoruś statusu krajów tranzytowych - powiedział Jakub Wiech, analityk z Defence24.pl w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Nord Stream 2 Europa Rosja Niemcy energetyka Jakub Wiech TYLKO U NAS GOSPODARKA Gazprom gaz ziemny

Janusz Kowalski o "Fit for 55": spadnie konkurencyjność polskiej gospodarki

- Samo uczestnictwo w tzw. unijnym handlu emisjami, który jest kośćcem polityki klimatycznej UE, powoduje, że Polska ponosi coraz większe koszty produkcji energii elektrycznej i ciepła właśnie dlatego, że rosną ceny emisji CO2 - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski (poseł Solidarnej Polski). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA gaz ziemny energia energia odnawialna klimat Polska w Unii Europejskiej

KARPACZ 2021 Szef PGNiG: zapotrzebowanie na gaz w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat wzrośnie o ponad 50 proc.

- Dla gazu została przewidziana rola paliwa przejściowego w transformacji energetycznej, żeby skutecznie odejść od węgla w polskich realiach - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Majewski, prezes PGNiG.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny energia energia odnawialna

Kolejna wielka umowa na dostawy gazu LNG do Polski. Sasin: to krok na drodze do pełnego bezpieczeństwa energetycznego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało aneksy do umów z amerykańskimi spółkami Venture Global LNG na zwiększone dostawy gazu z Zatoki Meksykańskiej. W efekcie łączny wolumen LNG, które PGNiG będzie odbierać od Venture Global LNG, wzrośnie z 3,5 do 5,5 miliona ton rocznie, co odpowiada 7,4 miliarda metrów sześciennych po regazyfikacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin polityka POLSKA PGNiG