more_horiz
PR24 Portal
Section05
gaz

Obowiązkowe magazynowanie gazu w UE. Dziś start negocjacji krajów członkowskich

W Brukseli o 17:00 rozpoczynają się negocjacje przedstawicieli krajów członkowskich i Europarlamentu w sprawie przepisów o obowiązkowym magazynowaniu gazu w Unii Europejskiej. Główne założenia projektu przygotowanego przez Komisję Europejską przewidują konieczność wypełnienia magazynów w 80 procentach do najbliższej zimy. W kolejnych latach ma to być 90 procent.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa gaz Rosja Gazprom sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Bruksela Unia Europejska Beata Płomecka energia Komisja Europejska GOSPODARKA

ENERGETYKA Baltic Pipe. PGNiG: gaz będzie pochodził m.in. z własnej produkcji z norweskich złóż

Spółka PGNiG poinformowała, że gaz, który będzie płynął gazociągiem Baltic Pipe, będzie pochodził z własnej produkcji ze złóż w Norwegii oraz od zakontraktowanych dostawców, eksploatujących duński i norweski szelf kontynentalny. Baltic Pipe ma zacząć pracę na jesieni, a pełną przepustowość osiągnąć w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  Baltic Pipe GOSPODARKA gaz energetyka

Obowiązkowe magazynowanie gazu. Kraje Unii gotowe do negocjacji z PE

Unijne kraje gotowe do negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie przepisów dotyczących obowiązkowego magazynowania gazu. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że tak zwany mandat do negocjacji uzgodnili dziś przedstawiciele 27 krajów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska gaz sankcje sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 Rosja serwis wschodni Beata Płomecka

Prezydent Andrzej Duda: połączenie gazowe ze Słowacją już niedługo. Przyjaźń sąsiedzka procentuje

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Bratysławie, że polsko-słowacka przyjaźń sąsiedzka procentuje w wielu obszarach, jak np. bezpieczeństwo. - Cieszę się, że już niedługo interkonektor gazowy nas połączy i dzięki temu będzie możliwe wzajemne zasilanie gazem - podkreślił prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Słowacja gaz Rosja sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 sankcje Unii Europejskiej
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem