more_horiz
PR24 Portal
Section05

Gazeta Polska

Nagroda Człowieka Roku "Gazety Polskiej" dla marszałek Elżbiety Witek. "Naród polski zasługuje na uznanie"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek otrzymała Nagrodę Człowieka Roku "Gazety Polskiej". Statuetkę wręczył redaktor Tomasz Sakiewicz podczas uroczystej gali trzydziestolecia pisma w Filharmonii Narodowej. Laureatką Nagrody trzydziestolecia "Gazety Polskiej" została doktor Wanda Półtawska. Nieżyjący ukraiński saper Witalij Skakun został uhonorowany Nagrodą Grzegorza I Wielkiego. Natomiast tytuł Człowieka Roku 2022 Klubów "Gazety Polskiej" otrzymał ksiądz Jarosław Wąsowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Gazeta Polska

"Wyrażamy głębokie zaniepokojenie". Europosłowie PiS wysłali list do Warner Bros. Discovery ws. działań TVN

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wysłała list "wyrażający głębokie zaniepokojenie" do Warner Bros. Discovery. Chodzi o głośną sprawę pozwu, który złożyła Grupa TVN przeciwko portalowi Niezalezna.pl. i redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Parlament Europejski discovery TVN wolność prasy wolność słowa PiS Gazeta Polska Tomasz Sakiewicz

Najpierw TVP, teraz "GPC". Tusk znowu śle pozwy. Sakiewicz: trudno określić to inaczej niż jako cenzurę

Po pozwie skierowanym przeciwko dziennikarzom TVP Info za dokument "Nasz człowiek w Warszawie" Donald Tusk idzie dalej i teraz pozywa "Gazetę Polską". Tym razem chodzi o okładkę, która nie spodobała się liderowi PO. - Jeśli po niemal każdym tekście o Donaldzie Tusku znajdujemy w skrzynce pozew, trudno określić to inaczej, niż jako cenzurę - skomentował dla portalu niezalezna.pl redaktor naczelny "GP" i "GPC" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Gazeta Polska media publiczne TVP Tomasz Sakiewicz

Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" w USA. Tematem wyzwania w obliczu wojny na Ukrainie

W USA odbywa się IX zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Klubowicze spotkali się w Savannah, w amerykańskim stanie Georgia. Tematyką obrad są m.in. wyzwania w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca z USA, a także sytuacja Polski na arenie międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska wojna na Ukrainie USA Antoni Macierewicz Tomasz Sakiewicz ŚWIAT Ameryka

Poranek z arcydziełem. Pierwszy odcinek "Lalki" Bolesława Prusa

29 września 1887 roku na pierwszej i drugiej stronie porannego dodatku "Kuriera Codziennego" wydrukowano początek nowej powieści Bolesława Prusa pod tytułem "Lalka". Wtedy nikt nie wiedział jeszcze, z czym ma do czynienia. Na uznanie "Lalka" musiała zresztą czekać bardzo długo, nawet po wydaniu książkowym.
Zobacz więcej na temat:  Bolesław Prus KSIĄŻKA książki literatura proza lalka pisarz HISTORIA historia Polski Stanisław Wokulski Ignacy Rzecki Eliza Orzeszkowa Henryk Sienkiewicz prasa drukowana prasa Gazeta Polska kurier

"To wypowiedź rasistowska". Tomasz Sakiewicz skomentował słowa sekretarza niemieckiej FDP ws. reparacji

- Skoro były podstawy do tego, aby wypłacić Żydom, Włochom, Francuzom, a wobec Polaków nie ma podstaw, to znaczy, że nadal nas uważają za podludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  polityka Niemcy POLSKA II wojna światowa Polskie Radio 24 historia Polski reparacje wojenne Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska Codziennie Gazeta Polska

Poseł PO i lichwiarskie interesy? "Przestał pracować dla kancelarii"

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa - napisano na łamach środowej "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Polska oszustwa przestępczość pożyczka nieruchomości Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka

Jarosław Kaczyński: stawką w wojnie na Ukrainie jest bezpieczeństwo naszej ojczyzny

"Wojna na Ukrainie toczy się między wolnością a despotyzmem" - napisał w liście do uczestników XVII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że "stawką w niej jest nie tylko niepodległość Ukrainy, ale także niezawisłość i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Gazeta Polska Spała Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

List Andrzeja Dudy do uczestników zjazdu klubów "GP". "Stajemy przed bezprecedensowymi wyzwaniami"

Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" podkreślił, że suwerenna Rzeczpospolita sprosta bezprecedensowym wyzwaniom, przed którymi stajemy.  Jak dodał, będzie to wymagało wielkiego wysiłku i roztropności, aktywnego udziału patriotycznych elit i świadomych obywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Gazeta Polska wojna 2022 Ukraina NATO

"Gazeta Polska" ujawnia: szokująca przeszłość ludzi od remontu TU-154

Jak podała w środę "Gazeta Polska", biznesmen zarejestrowany jako TW "Adolf", pracownik reżimowej agencji, którego ojcem był oficer komunistycznego wywiadu, księgowy ITI w latach 80., zarejestrowany jako TW "Panda" - to władze firmy MAW Telecom w czasie, gdy spółka skierowała TU-154 na remont do zakładów oligarchy Olega Deripaski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo samolot Gazeta Polska Rosja

Gazeta Polska: «Российское преступление в Смоленске: мотивы, исполнители, доказательства»

Gazeta Polska публикует обширное досье на тему политической подоплеки и причин крушения 10 апреля 2010 года в Смоленске польского правительственного самолета Ty-154 . 
Zobacz więcej na temat:  Смоленская катастрофа Gazeta Polska