X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gazociąg północny

Beata Płomecka: pojawia się podejrzenie, że Gazprom wywiera nacisk na uruchomienie NS2

- Prowadzi to do podejrzenia, że Gazprom świadomie wywiera nacisk na Europę, by ta zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2. Na to zwracają uwagę europosłowie - powiedziała o działaniu rosyjskiej spółki w Programie 1 Polskiego Radia brukselska korespondentka, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny energetyka energia Rosja Gazprom pieniądze Unia Europejska ŚWIAT Europa Beata Płomecka

Wygrana Polski w TSUE w sprawie gazociągu OPAL

Wygrana Polski w unijnym Trybunale Sprawiedliwości w sprawie gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream. Sędziowie odrzucili skargę Niemiec i podtrzymali korzystne dla Polski orzeczenie Sądu Pierwszej Instancji w Luksemburgu z 2019 roku. Przyznał on rację Warszawie i unieważnił decyzję Komisji Europejskiej zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. Sąd uznał wtedy, że decyzja została wydana z naruszeniem solidarności energetycznej. Dziś na tę zasadę zwrócił uwagę Trybunał Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  OPAL gazociąg północny Trybunał Sprawiedliwości UE Niemcy Unia Europejska

"To fakt". Sekretarz stanu USA o ukończeniu budowy Nord Stream 2

- Ukończenie Nord Stream 2 to fakt - oświadczył sekretarz stanu USA Antony Blinken na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów, broniąc decyzji o odstąpieniu od niektórych sankcji. Zapowiedział, że Waszyngton zareaguje, jeśli Moskwa spróbuje użyć dostaw gazu jako broni.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Rosja Niemcy USA Stany Zjednoczone pieniądze gazociąg północny ŚWIAT Ameryka GOSPODARKA

Stanowisko USA ws. Nord Stream 2. Iwo Bender: zaczynamy zastanawiać się, kto naprawdę tam rządzi

- W latach 60. i 70. prowadzono badania na temat tego, kto rządzi w ZSRR, kiedy starzał się Breżniew. Próbowano ustalić kto jest tak naprawdę najważniejszy. Teraz zaczynamy zastanawiać się kto tak naprawdę pociąga za sznurki w Stanach Zjednoczonych - powiedział w Polskim Radiu 24 o polityce Stanów Zjednoczonych Iwo Bender, publicysta zajmujący się Ameryką.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny USA Niemcy Rosja energetyka Joe Biden ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone Polskie Radio 24

Szczerski o Nord Stream 2: niespójność USA osłabia możliwość wywierania wpływu na przyszłość tego projektu

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski dystansuje się od amerykańskiej decyzji o nieobjęciu sankcjami firmy prowadzącej budowę Nord Stream 2. Szef Biura Polityki Międzynarodowej powiedział Polskiemu Radiu, że stanowisko administracji prezydenta Bidena jest "nie do końca spójne".
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny pieniądze energetyka Niemcy Rosja ŚWIAT Ameryka

"Okaże się, czy ważniejsza jest solidarność europejska, czy projekty biznesowe". Ćwik o Nord Stream 2

- To, co mówi strona niemiecka, to nie jest dobry kierunek i prognostyk do budowania wspólnej przyszłości Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii Prezydenta RP, komentując prace nad budową gazociągu na dnie Bałtyku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA kancelaria prezydenta Ukraina Polityka zagraniczna Polski Nord Stream 2 Andrzej Duda energetyka gazociąg północny

Budowa NS2. Wiech: analitycy twierdzą, że Stany Zjednoczone odpuściły temat gazociągu

- Analitycy twierdzą, że nowa administracja odpuściła temat gazociągu, licząc, że dzięki temu będą mogli liczyć na nowe otwarcie w relacjach z Niemcami - powiedział o raporcie belgijskiej wywiadowni gospodarczej Jakub Wiech, redaktor Defence 24.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny pieniądze sankcje USA Niemcy dyplomacja Rosja Władimir Putin firmy energetyka ŚWIAT Europa Polskie Radio 24