more_horiz
PR24 Portal
Section05

Gdańsk

Rozstrzelanie bohaterskich obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

We wrześniu 1939 roku 38 obrońców poczty, którzy przeżyli wrześniowy szturm i nie zdołali zbiec, stanęło przed niemieckim sądem wojennym, który - wbrew międzynarodowym konwencjom i lokalnemu prawu, skazał ich na śmierć za "działalność partyzancką". 5 października Niemcy rozstrzelali skazanych. Ciała pochowano w nieoznaczonym miejscu. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa kampania wrześniowa Gdańsk 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

TYLKO U NAS Kunszt Wodny w Gdańsku. Ratusz wydaje miliony, a w obiekcie do dziś hula wiatr

To miała być perła Gdańska. Dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem może z powodzeniem funkcjonować. Mowa o Kunszcie Wodnym - budynku, który ponad cztery lata temu stanął naprzeciwko Bramy Wyżynnej, przy Drodze Królewskiej w Gdańsku. Tymczasem do dziś Kunszt Wodny nie został otwarty. Do idei jego powstania przekonywał jeszcze ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz inwestycje POLSKA Gdańsk

Transparentność zamówień publicznych w Gdańsku pod znakiem zapytania. Radni PiS domagają się audytu w biurze Dulkiewicz

Radni PiS w Gdańsku zarzucają "sieć nieformalnych powiązań" pracownikom biura prezydent miasta z agencją Personal PR. Ich zdaniem miasto udostępnia informacje poufne, które ułatwiają wygranie organizowanych przetargów jednej agencji public relations. Domagają się przeprowadzenia audytu w urzędzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz media społecznościowe zamówienia publiczne pomorskie

Wzmożony eksport drewna? Lasy Państwowe studzą medialną gorączkę

Z danych opublikowanych przez Port Gdańsk wynika, że odnotowano skokowy wzrost przeładunku drewna - poinformowała "Rzeczpospolita", sugerując, że zgodnie z twierdzeniami ekologów, z Polski w masowych ilościach eksportowane jest drewno. Lasy Państwowe w komunikacie wyjaśniły, że port, owszem, przeładowuje duże ilości drewna, ale pochodzącego z zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Lasy Państwowe Gdańsk eksport drzewa

"W roku 1939 Polska pozostała sama". Czy można szukać analogii z rokiem 2022?

- Od 8 lat trwa agresja Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Od 24 lutego tego roku obserwujemy jej eskalację, z dziesiątkami tysięcy ofiar, z niszczeniem dorobku. Dziś nikt nie odważy się powiedzieć, do czego ta eskalacja może doprowadzić, jaką postać może przyjąć - mówił Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek II wojna światowa Westerplatte wojna na Ukrainie Muzeum II Wojny Światowej Stany Zjednoczone Rosja 1939 1 września Gdańsk