more_horiz
PR24 Portal
Section05

GDDKiA

Warszawa: Tunelem POW przejechało ponad 20 milionów pojazdów

- Do końca roku ciężarówki będą mogły jeździć Południową Obwodnicą Warszawy pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Dzięki temu będą mogły przejechać całą S2 przez Warszawę - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.
Zobacz więcej na temat:  tunel GOSPODARKA infrastruktura inwestycje kierowcy drogi Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca Warszawa regiony POLSKA społeczeństwo GDDKiA

GDDKiA - tunel w ciągu trasy S1 przebity. Będzie elementem obwodnicy Węgierskiej Górki

Drogowcy przebili tunel w ciągu trasy S1, która na tym odcinku jest nazywana obejściem Węgierskiej Górki. Cała inwestycja ma być gotowa w 2024 roku. Inwestycja jest skomplikowana ze względu na ukształtowanie terenu i warunki geologiczne. Droga będzie się wiła wśród górskich masywów. Jej koszt, to prawie 1,4 miliarda złotych. W uroczystości związanej z przebiciem tunelu wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura ministerstwo infrastruktury GDDKiA tunel

W 3 kwartałach 2022 roku ruch na autostradzie Kraków-Katowice większy o ponad 10 proc.

Średnio 47,5 tys. pojazdów na dobę korzystało w pierwszych trzech kwartałach br. z płatnego odcinka autostrady A4 Kraków-Katowice. To o 10,9 proc. więcej, niż w porównywalnym okresie przed rokiem. Przychody z poboru opłat wzrosły o 15,9 proc. – podała w poniedziałek Grupa Stalexport Autostrady.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców kierowcy drogi bezpieczeństwo na drodze policja autostrada a4 autostrady społeczeństwo GDDKiA śląskie małopolskie opolskie

Utrudnienia na autostradzie A1. Transport maszyny TBM przez dwie noce

Na autostradzie A1 w województwie śląskim w kierunku Łodzi trwa przejazd pojazdu transportującego elementy maszyny, która wydrąży tunel na drodze S19. Pojazdowy towarzyszy kolumna pojazdów zabezpieczających - podała w nocy z poniedziałku na wtorek GDDKiA i zaleca pojazdom jadącym w kierunku Łodzi korzystanie z dróg alternatywnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie łódzkie infrastruktura GDDKiA autostrada a1

Tunel pod zakopianką. Ile kosztował i jakie spełnia wymogi bezpieczeństwa?

Pięć lat i siedem miesięcy trwała budowa dwukilometrowego tunelu w ciągi popularnej zakopianki, czyli drogi ekspresowej S7. Wartość inwestycji to niemal jeden miliard zł. Tunel połączył się dziś 12 listopada 2022 roku już z istniejącymi  odcinkami nowej zakopianki, czyli dwupasmowej drogi do stolicy Podhala.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycji infrastrukturalne UE GDDKiA ministerstwo infrastruktury infrastruktura Zakopianka tunel fundusze unijne Zakopane

Waloryzacja wartości kontraktów na utrzymanie dróg. GDDKiA: pierwsze aneksy już podpisaliśmy

Wkrótce będą aneksy waloryzacyjne dotyczące kontraktów na bieżące utrzymanie dróg i mniejszych inwestycji - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dotąd wpłynęło ponad 200 wniosków o waloryzację wynagrodzenia. Waloryzacja ma dotyczyć umów, które pierwotnie zostały zawarte na okres dłuższy niż 12 miesięcy oraz tych, które zostały zawarte przed 24 lutego 2022.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje inflacja GDDKiA drogi

Via Carpatia. Drogowcy podpisali kontrakt na jeden z najdroższych odcinków

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad podpisała umowę na budowę ponad 12 – kilometrowego odcinka trasy S – 19 na odcinku Domaradz – Krosno. Inwestycję zrealizuje Mostostal Warszawa. Wartość kontraktu przekroczy miliard złotych. Koszty podwyższy konieczność wybudowania kilku estakad, mostów i wiaduktów. Budowa będzie trwała ponad trzy lata. Droga S – 19 na tym odcinku jest fragmentem międzynarodowego szlaku Via Carpatia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi GDDKiA ministerstwo infrastruktury inwestycji infrastrukturalne UE infrastruktura via carpatia

Katowice oszczędzają. Miasto wyłącza oświetlenie przelotowych tras

Samorząd Katowic wprowadza oszczędności związane z wykorzystaniem energii. Już wdrożone polegają m.in. na wyłączeniu oświetlenia przelotowych tras, wzdłuż których nie ma większego ruchu pieszego. Lampy są tam włączane tylko na skrzyżowaniach i węzłach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja samochód samochody kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze polityka światło GDDKiA regiony drogi autostrady autostrada Katowice

Kiedy trasa S3 od Bałtyku do Czech zostanie w pełni ukończona? Resortu infrastruktury odpowiada

- W 2024 roku zostanie w pełni ukończona budowa drogi S3 z polskich portów do granicy z Czechami - powiedział w piątek w Jaworze w województwie dolnośląskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jego zdaniem Polska zasługuje na równomierny rozwój infrastruktury drogowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo infrastruktury drogi Bałtyk inwestycji infrastrukturalne UE fundusze unijne GDDKiA infrastruktura