more_horiz
PR24 Portal
Section05

giełda papierów wartościowych

Prezes KGHM wyjaśnia na czym będzie polegać przegląd strategii w kontekście bezpieczeństwa

- Po ukonstytuowaniu się zarządu w pełnym składzie chcemy dokonać przeglądu strategii w kontekście otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa - przekonywał prezes KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź produkcja przemysłowa inwestycje złoto giełda papierów wartościowych POLSKA

Podatek od zysków kapitałowych. Resort finansów szuka rozwiązania neutralnego dla budżetu

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie zmian w podatku od zysków kapitałowych, które zachęcałyby do inwestowania i oszczędzania, ale byłyby neutralne dla budżetu - poinformowała Katarzyna Szwarc, pełnomocniczka ministra finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych Giełda zysk inwestycje finanse finanse osobiste oszczędności oszczędzanie

NOSPR w Katowicach. "To miejsce łączy sacrum i profanum"

Są takie miejsca, które choć młode, to szybko stają się symbolami i każdy chce tu być. Jednym z nich jest słynna katowicka Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, a dokładniej - jej siedziba. - NOSPR chyba ma to do siebie, że jest organizmem, który cały czas potrafi przeobrazić się w zależności od sytuacji i powstać na nowo jak feniks - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Ewa Bogusz-Moore.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Katowice NOSPR Krzesimir Dębski Ewa Bogusz-Moore giełda papierów wartościowych muzyka filmowa Zofia Zembrzuska Fundacja GPW Piotr Krygiel Katarzyna Laskowska Janusz Wawrowski Piotr Tarcholik Agnieszka Niewdana Anna Domańska Julian Gembalski

Firmy rodzinne na warszawskiej giełdzie. Marek Dietl: stabilność i rozwój to ich znaki rozpoznawcze

41 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie to firmy rodzinne - wynika z opublikowanego w czwartek raportu GPW i firmy Grant Thornton. Na koniec sierpnia 2022 r. na Głównym Rynku GPW notowane były 172 spółki rodzinne. Ich liczba zmniejszyła się o 6 w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, ale udział procentowy tego segmentu na całym rynku utrzymał się na niezmienionym poziomie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych firma raport

ART. SPONSOROWANY ESG – skrót, który każdy powinien znać

Skrót ESG tworzą trzy elementy  E - Środowisko (z ang. environmental), S - Społeczna odpowiedzialność (z ang. social responsibility) i G - Ład korporacyjny (z ang. corporate governance). Trzy bardzo ważne litery, trzy bardzo ważne obszary do zaopiekowania przez spółki, fundusze i inwestorów. Jakie działania obejmują?
Zobacz więcej na temat:  inwestycje giełda papierów wartościowych GOSPODARKA oszczędzanie

KARPACZ 2022 Marek Dietl: dziś Giełdą Papierów Wartościowych rządzi geopolityka

- Zmartwieniami inwestorów giełdowych są dziś kwestie geopolityczne, ceny energii, jak głęboka będzie recesja w strefie euro. Tak ważne decyzje jak zmiana stóp procentowych nie mają dużego wpływu - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl, uczestnik Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Karpacz giełda papierów wartościowych Rada Polityki Pieniężnej

ART. SPONSOROWANY Czy mogę u Państwa kupić akcje? Czyli najczęściej zadawane pytania przez inwestorów indywidualnych.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie mieści się przy ulicy Książęcej 4. Wstęp do budynku ma każdy. Można tu zrobić pamiątkowe zdjęcie z rzeźbą byka – symbolem giełdowej hossy lub też zobaczyć giełdowy parkiet oraz znajdujący się w Sali Notowań dzwon, który oznajmia początek i koniec sesji. Jednak aby kupić czy sprzedać akcje, należy się udać zupełnie gdzie indziej i to wcale nie na Giełdę. Jaką zatem rolę pełni giełda i dlaczego jest nazywana „sercem polskiego rynku kapitałowego”?
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych inwestycje rynek finansowy ekonomia GOSPODARKA

Znany amerykański inwestor przeprowadził czystki w portfelu. Nie ufa ostatnim wzrostom na giełdach

Michael Burry, amerykański inwestor, który w 2007 roku zasłynął jako nonkonformista, gdy wbrew większości graczy na Wall Street rozpoznał i zainwestował w zbliżającą się zapaść na rynku nieruchomości, postanowił sprzedać wszystkie swoje akcje, z wyjątkiem papierów amerykańskiej korporacji zajmującej się inwestycjami w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego - poinformował w środowym wydaniu portal niemieckiego dziennika ekonomicznego "Handelsblatt"
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes inflacja giełda papierów wartościowych

"Czarne łabędzie" nie zaszkodziły warszawskiej giełdzie. GPW zwiększa przychody

- Wyniki finansowe Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie za II kwartał 2022 r., biorąc pod uwagę wyjątkowo trudną sytuację makroekonomiczną, pozostają na solidnym poziomie. W 2021 r. Grupa Kapitałowa GPW zanotowała wzrost przychodów, który pozwolił na wypłatę dywidendy akcjonariuszom na poziomie 2,74 zł za akcję - o 14 groszy więcej niż pierwotnie zakładano w polityce dywidendowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA giełda papierów wartościowych gpw wyniki finansowe rynek finansowy

ART. SPONSOROWANY Wejście na giełdę z perspektywy spółki

Giełdy papierów wartościowych na całym świecie kojarzą się przede wszystkim z kupowaniem i sprzedawaniem akcji, z hossą i bessą, ze spekulacją akcjami. Warto jednak wiedzieć, że podstawową rolą giełdy - i to do tego została stworzona - jest pozyskiwanie kapitału dla spółek, które następnie są na niej notowane. Dlaczego i kiedy spółki decydują się wejść na giełdę? Jak wygląda ich droga po kapitał?
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych inwestycje rynek finansowy ekonomia GOSPODARKA