more_horiz
PR24 Portal
Section05

Giełda

Rekordowa cena gazu na unijnym rynku. To efekt rosyjskich manipulacji dostawami

- Cena gazu na europejskim rynku hurtowym osiągnęła nowy rekord. W poniedziałek cena 1 megawatogodziny (MWh) gazu zamknęła się na poziomie 276 euro. Kiedy rynki ponownie się otworzyły we wtorek rano, wzrosła do 291 euro/MWh. Istnieje obawa, że niedobory gazu w nadchodzącej zimie będą miały poważny wpływ na gospodarkę – donosi belgijska telewizja VRT. Wieczorem ceny gazu zaczęły mocno spadać.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska gaz ziemny Giełda sankcje Unii Europejskiej Rosja Gazprom Nord Stream

Eksperci: polski przemysł słabnie, bo słabną gospodarki naszych partnerów handlowych

Gospodarka słabnie. Pokazuje to, na razie niewielki, spadek produkcji, ale też wyczekiwanie przedsiębiorstw wstrzymujących się z inwestycjami. Podobnie dzieje się z gospodarkami naszych partnerów handlowych, co będzie przekładało się na spadek popytu zagranicznego. To, jak duże będą gospodarcze kłopoty Europy pokaże zima i następstwa energetycznego odwetu Rosji - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz dr Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie Unia Europejska podatki Giełda