more_horiz
PR24 Portal
Section05

Giorgia Meloni

Rozmowa premierów Polski i Włoch. Piotr Müller: chcemy powrócić do konsultacji międzyrządowych

O bezpieczeństwie energetycznym i rosyjskiej agresji na Ukrainę rozmawiali w środę premierzy Polski i Włoch. W trakcie rozmowy zadeklarowano również gotowość do powrotu do polsko-włoskich konsultacji międzyrządowych. Poinformował o tym rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Włochy PiS Mateusz Morawiecki Giorgia Meloni

Premier Morawiecki podziękował Giorgii Meloni za jednoznaczne potępienie napaści Rosji na Ukrainę

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową włoskiego rządu Giorgią Meloni - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Przekazał, że rozmowa dotyczyła m.in. bezpieczeństwa energetycznego w UE, a premier podziękował Meloni za jej "jednoznaczne i twarde" stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Włochy POLSKA Giorgia Meloni polityka Mateusz Morawiecki

Pierwsza kobieta premier w historii Włoch. Italianista: słychać głos oburzonych feministek

- Dla feministek stało się to kamieniem obrazy i także w pewnym sensie dla lewicy, która przez wiele lat mówiła, że potrzebne są limity kobiet w różnych instytucjach, bo inaczej nie będzie żadnego awansu w polityce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Stefan Bielański (kierownik Interdyscyplinarnego Zespołu Badawczego "Italian studies"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Włochy Giorgia Meloni kobieta

PR24 Nowy rząd we Włoszech. Nicola Procaccini: Giorgia Meloni jest wierna swoim wartościom

- Zawsze powtarzaliśmy, że chcemy stworzyć rząd na naszych warunkach, nie chcieliśmy rezygnować z naszych wartości i zasad, myślę, że Włosi docenili to podejście - mówił w Polskim Radiu 24 Nicola Procaccini, włoski eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego z partii Fratelli d'Italia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski Giorgia Meloni Włochy Unia Europejska wybory we Włoszech

"Prima Donna". Giorgia Meloni zaprzysiężona. Stanowiska we włoskim rządzie obsadzone

We Włoszech w pałacu prezydenckim na Kwirynale zaprzysiężony został nowy rząd. Tamtejsza prasa zaznacza, że to ważna chwila w historii kraju, bo po raz pierwszy premierem jest kobieta. "La Repubblica" twierdzi, że Giorgia Meloni przebiła się przez szklany sufit męskiego szowinizmu, a dziennik "Il Giornale" ukazał się z ogromnym tytułem "Prima Donna" na pierwszej stronie - donosi z Rzymu korespondent Polskiego Radia Piotr Kowalczuk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Giorgia Meloni

Premier Morawiecki dziękuje przyszłej premier Włoch. "Za odważne słowa i politykę wobec Ukrainy"

Premier Mateusz Morawiecki chwali przyszłą włoską premier Giorgię Meloni i dziękuje jej za jasne poparcie dla Ukrainy. Szef polskiego rządu po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli powiedział, że cieszy się na współpracę z nowymi włoskimi władzami. Rząd Giorgi Meloni zostanie zaprzysiężony jutro (sobota) o 10.00.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Włochy Mateusz Morawiecki Giorgia Meloni

"Włochy i Polska powinny bronić wspólnych wartości". Giorgia Meloni podziękowała Andrzejowi Dudzie

Giorgia Meloni, kandydatka na premiera Włoch, podziękowała na Twitterze prezydentowi Andrzejowi Dudzie za słowa, jakie wypowiedział o niej we wtorkowym wywiadzie dla telewizji RAI. Wyraziła swoje przekonanie, że Włochy i Polska powinny umocnić współpracę, by bronić wspólnych wartości i europejskiego bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Europa Andrzej Duda polityka Giorgia Meloni