more_horiz
PR24 Portal
Section05
gitara

John Scofield: nie chcę być perfekcjonistą

- Nie wymyśliłem tytułu tej płyty, choć nagranie albumu solowego było moim pomysłem, właściwie zrobiłem to sam w domu. Wcześniej grywałem solowe koncerty, sprawiało mi to dużą przyjemność. Jednak idea, aby wejść samemu do studia nagraniowego, była dla mnie onieśmielająca. Jest dużo łatwiej, gdy masz obok siebie kolegów, ale w warunkach domowych nie musiałem się spieszyć - mówił na antenie Dwójki John Scofield, znakomity gitarzysta. 
Zobacz więcej na temat:  gitara Jazz Roch Siciński Dwójka KULTURA John Scofield

Maria Wilgos: duet AbsoLutes gra muzykę historyczną po swojemu

- Możemy wykazać kreatywność i jesteśmy tym zachwycone, tworzymy coś swojego, szukamy równowagi, złotego środka. Dbamy, by estetyka pozostała podobna, gramy przecież muzykę historyczną - mówiła gitarzystka Maria Wilgos z duetu AbsoLutes, który wystąpi w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" w sobotę 28 maja. Transmisja na antenie oraz wideo na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Miejscówka z Dwójką Paweł Siwek gitara

ACh Duo. Harfa z gitarą w "Miejscówce z Dwójką"

- Harfa i gitara to dwa instrumenty strunowe, szarpane, z podobnym sposobem wydobycia dźwięku. Dzięki temu można uzyskać dużą spójność brzmienia - opowiadał w "Poranku Dwójki" Aleksander Pankowski vel Jankowski, który wraz z harfistką Noemi Hańczyk tworzy unikatowy duet, jedyny aktywnie działający zespół tego typu w Polsce oraz jeden z niewielu na świecie - ACh Duo. Na koncert zespołu zapraszamy do "Miejscówki z Dwójką" w sobotę (14.05) o godz. 19.00.
Zobacz więcej na temat:  gitara harfa instrumentaliści instrumenty strunowe instrumenty muzyczne Dwójka Paweł Siwek

Nadszedł czas apatii. Nowa płyta Aoife O'Donovan

Laureatka nagród Grammy, znana z zespołów takich jak Crooked Still czy I’m With Her, gwiazda americany i folku Aoife O’Donovan właśnie wydała swoją kolejną solową płytę „Age of Apathy”. Amerykańsko-irlandzka autorka tekstów i muzyki, wokalistka, grająca na gitarze akustycznej i elektrycznej, jak i na fortepianie, była gościem Muzycznych Spotkań. 
Zobacz więcej na temat:  folklor world music Hanna Szczęśniak folk Ameryka Irlandia wywiad gitara pandemia

Erlendis Quartet w "Miejscówce". Kameralnie na gitary

- Przygotowaliśmy program, w którym znajdzie się muzyka polska, także odwołanie do naszej duńskiej przygody, czyli utwory Carla Nielsena i utwór, który odcisnął na nas i na naszym rozwoju największe piętno, jeżeli chodzi o wniknięcie w epokę klasycyzmu, Divertimento D-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. I niespodzianka... - zapowiadał Wojciech Jurkiewicz, gitarzysta Erlendis Quartet, który w sobotę (29.01) wystąpi w "Miejscówce z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  gitara Miejscówka z Dwójką Dwójka Jakub Kukla
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem