more_horiz
PR24 Portal
Section05
google

Regulacja cyfrowych gigantów. Unijne instytucje ustaliły kształt nowych przepisów

Po 16 godzinach negocjacji przedstawiciele instytucji unijnych doszli do porozumienia w sprawie ostatecznego kształtu prawa, regulującego działalność technologicznych gigantów na terenie Wspólnoty. Akt o usługach cyfrowych (DSA) ma chronić obywateli krajów UE i nakładać nowe obowiązki na największe firmy, dostarczające usługi cyfrowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa internet Facebook google

ANALIZA "Kapitalizm inwigilacyjny". Firmy zarabiają na naszych danych, ale to się może zmienić

W ciągu ostatnich 20 lat inwigilacja stała się podstawą potęgi i modelu biznesowego cyfrowych gigantów; zbierane o nas informacje są surowcem wykorzystywanym, by nami manipulować - powiedziała prof. Shoshana Zuboff, psycholog społeczna Uniwersytetu Harvarda i autorka książki "Wiek kapitalizmu inwigilacji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja google wyszukiwarka

Premier spotkał się z prezesem zarządu Google i Alphabet. Rozmowa dotyczyła rosyjskiej dezinformacji

- Jednym z podstawowych instrumentów imperium zła jest propaganda i walka informacyjna i to, co robi Google, i co my tu ustalamy, to część walki o prawdę - o to, żeby prawdziwe informacje docierały także do Rosji i Rosjan - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z Sundarem Pichaiem, prezesem zarządu Google i Alphabet.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA google Mateusz Morawiecki Ukraina wojna 2022 dezinformacja

Zachodnie giganty gospodarcze rezygnują z Rosji – ograniczają działalność, inwestycje, udziały w rosyjskich spółkach

Coraz więcej zachodnich koncernów decyduje się na ograniczenie, zaprzestanie działalności w Rosji lub sprzedanie swoich udziałów w tamtejszych firmach, w proteście na atak na Ukrainę - informują światowe agencje. Wśród nich banki, firmy energetyczne, leasingowe, inwestycyjne i finansowe a także firmy technologiczne, takie jak Google.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy sankcje sankcje Unii Europejskiej sankcje USA google aplikacje leasing samoloty
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem