more_horiz
PR24 Portal
Section05
górnictwo

"Grupa Janowska". Intrygująca wystawa śląskich prymitywistów

- Absolutnie wyjątkowe jest to, że Grupa Janowska istnieje ponad 75 lat. W czasie i przestrzeni oczywiście zmieniał się jej skład, ale nieżyjący założyciele mają swoich kontynuator, następców. W tej chwili grupa liczy 14 osób, ciągle tworzy, maluje - mówi Maciej Mądry, dyrektor Muzeum Hutnictwa Cynku "Walcowania".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Katarzyna Cygler Trójka SZTUKA Śląsk malarstwo górnictwo przemysł

"Zawsze przynosiły konkretne informacje". Piotr Litwa o zleconych kontrolach kopalni

- Dopiero suma wszystkich przeprowadzonych kontroli może nam przynieść informacje na temat tego, jak oceniane są stan zagrożenia i skuteczność podejmowanych działań w kopalniach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Litwa, ekspert z zakresu górnictwa i geologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni górnicy Śląsk regiony wypadek Polskie Radio 24

Akcja ratunkowa w Zofiówce. "Zlokalizowane sygnały z lamp górników"

Zlokalizowano sygnały z czterech nadajników w lampach górników poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka - potwierdził prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Tomasz Cudny. Dotychczas stwierdzono śmierć sześciu górników w tym wypadku. Trwa akcja ratownicza, której celem jest dotarcie do czterech pozostających w wyrobisku poszkodowanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole we wszystkich kopalniach. To reakcja na ostatnie wypadki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na antenie Polsat News, że wszystkie kopalnie zostaną skontrolowane pod kątem bezpieczeństwa warunków pracy. To reakcja na śmiertelne wypadki w dwóch zakładach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak mówił, należy sprawdzić, czy doszło do niedopatrzeń, błędów proceduralnych, czy też jedynie do "zbiegów okoliczności". 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc jastrzębska spółka węglowa premier Mateusz Morawiecki kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wybuchy w kopalniach na Śląsku. Premier: będzie przegląd procedur górniczych

- Dokładnie sprawdzone zostaną procedury górnicze związane z ratownictwem górniczym i wydobyciem oraz warunkami dopuszczalnymi do prowadzenia prac przez górników - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej podczas wizyty w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni Mateusz Morawiecki POLSKA górnictwo węgiel

Wstrząs w kopalni Zofiówka. "Cały czas jest rotacja ratowników"

Piotr Buchwald, prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, podczas konferencji prasowej w Bytomiu zapewniał, że "cały czas jest rotacja ratowników górniczych". - Za chwilę wyjeżdżają kolejne zastępy na Zofiówkę i za chwileczkę wracają - już są w drodze - ci, którzy wyjechali wczoraj o godz. 17.00. To jest potężne obciążenie, ale taka w tej chwili jest sytuacja, bardzo trudna, i musimy temu wszystkiemu sprostać - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA wypadek w kopalni górnictwo regiony śląskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem