more_horiz
PR24 Portal
Section05

górnictwo

Spięcie w Sejmie ws. zapadlisk w Trzebini. Wiceminister aktywów: opozycja próbuje wykorzystywać problem

Sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Marek Wesoły ocenił w czwartek w Sejmie, że opozycja próbuje wykorzystywać politycznie problem zapadlisk w Trzebini. Zapewnił, że cały czas prowadzone są prace, mające na celu wyeliminowanie tych zjawisk, a mieszkańcy są o nich na bieżąco informowani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo Ministerstwo Aktywów Państwowych Sejm odszkodowanie

Redukcja metanu. Polska czeka na decyzję Europarlamentu

W południe w Parlamencie Europejskim w Strasburgu głosowanie nad przepisami o redukcji metanu w sektorze energetycznym. Europosłowie przyjmą stanowisko do negocjacji z unijnymi krajami i od wyniku tych rokowań będzie zależał ostateczny kształt regulacji. To kluczowe dla przyszłości polskich kopalń.
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska metan Parlament Europejski Ministerstwo Klimatu i Środowiska górnictwo ŚWIAT Europa POLSKA

Jacek Sasin: opozycja zapowiada, że sprywatyzuje cały majątek narodowy

- Opozycja proponuje i zapowiada, że jak wróci do władzy, to sprywatyzuje cały majątek narodowy, państwowy, w tym przede wszystkim Spółki Skarbu Państwa - powiedział w TVP Info wicepremier Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych mówił też o unijnym projekcie tzw. rozporządzeniu metanowym. - Przed nami najważniejsze głosowanie nad tymi głosowaniami, odbędzie się prawdopodobnie 9 maja - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA metan Unia Europejska górnictwo Platforma Obywatelska węgiel Jacek Sasin

Rzecznik rządu po posiedzeniu Rady Ministrów: przyjęto projekt ustawy o prawie geologicznym i górniczym

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że Rada Ministrów przyjęła między innymi projekt ustawy o prawie geologicznym i górniczym. Jak mówił na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, to jest projekt, który realizuje politykę surowcową państwa poprzez większą ochronę złóż kopalin w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rząd RP Piotr Müller ustawa prawo geologia górnictwo rolnictwo

Poseł PiS: składam pozew przeciwko Tuskowi. B. premier twierdzi, że "nikt nie strzelał do górników"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Matusiak złożył w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi oskarżając lidera PO o kłamstwa w sprawie rannych górników w lutym 2015 roku. Zdaniem byłego premiera podczas interwencji policji wobec protestujących górników żaden z nich nie został ranny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka górnictwo Donald Tusk jastrzębska spółka węglowa protesty górników