more_horiz
PR24 Portal
Section05
górnicy

"Zawsze przynosiły konkretne informacje". Piotr Litwa o zleconych kontrolach kopalni

- Dopiero suma wszystkich przeprowadzonych kontroli może nam przynieść informacje na temat tego, jak oceniane są stan zagrożenia i skuteczność podejmowanych działań w kopalniach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Litwa, ekspert z zakresu górnictwa i geologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni górnicy Śląsk regiony wypadek Polskie Radio 24

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole we wszystkich kopalniach. To reakcja na ostatnie wypadki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na antenie Polsat News, że wszystkie kopalnie zostaną skontrolowane pod kątem bezpieczeństwa warunków pracy. To reakcja na śmiertelne wypadki w dwóch zakładach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak mówił, należy sprawdzić, czy doszło do niedopatrzeń, błędów proceduralnych, czy też jedynie do "zbiegów okoliczności". 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc jastrzębska spółka węglowa premier Mateusz Morawiecki kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki". Minister zdrowia o górnikach z "Pniówka" przebywających w szpitalu

Stan dwóch górników poszkodowanych w wypadku w kopalni Pniówek, leczonych w Siemianowicach Śląskich jest bardzo ciężki. Minister zdrowia Adam Niedzielski, który był dzisiaj w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń, poinformował, że w placówce jest leczonych 21 pacjentów z kopalni Pniówek.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc szpital Adam Niedzielski zdrowie wypadek POLSKA społeczeństwo

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Nie żyje jeden z górników

- Pierwsza ofiara wstrząsu w Zofiówce. Ratownicy wytransportowali jednego z czterech górników odnalezionych w chodniku D4a około 220 metrów od czoła przodka. Górnik został przetransportowany do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon - napisała na Twitterze Jastrzębska Spółka Węglowa. Po nocnym wstrząsie pod ziemią uwięzionych zostało łącznie dziesięciu górników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek górnicy śląskie jastrzębska spółka węglowa

"Ratownicy będą pomagali do samego końca". Wyrazy współczucia dla rodzin górników od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, który wieczorem przyjechał do kopalni Zofiówka, gdzie po nocnym wstrząsie pod ziemią nadal uwięzionych jest dziesięciu górników, powiedział, że akcja dotarcia do nich jest bardzo trudna. Prezydent przekazał wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy w ostatnich dniach ponieśli śmierć lub zostali ranni w wypadkach w kopalniach na Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek wybuch górnicy jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie prezydent Andrzej Duda

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka. Ratownicy dotarli do czterech poszukiwanych górników

Ratownicy prowadzący akcję w kopali Zofiówka, dotarli do czterech z dziesięciu poszukiwanych górników, z którymi utracono kontakt po nocnym wstrząsie. Wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Paździorko poinformował, że zastęp ratowniczy znalazł poszkodowanych górników w odległości około 220 metrów od czoła przodka. Jednego z nich próbowano wynieść, ale ze względu na kończący się tlen i wyczerpanie, zrezygnowali. - Pójdzie następny zastęp - powiedział Edward Paździorko.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo wypadek pomoc jastrzębska spółka węglowa górnicy POLSKA społeczeństwo regiony śląskie

Premier: wydarzenia w kopalniach Pniówek i Zofiówka będą bardzo skrupulatnie sprawdzone

W kopalni Zofiówka pod ziemią przebywa 10 górników, ratownikom zostało do nich ponad 300 metrów - poinformował premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Jastrzębia-Zdroju. Po nocnym wstrząsie od kilku godzin trwa akcja ratunkowa. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby do górników dotrzeć. (…) Cały czas mamy nadzieję, że ratownicy idą po swoich żywych kolegów - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo górnictwo pomoc wypadek górnicy jastrzębska spółka węglowa akcja ratunkowa Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni śląskie regiony

Trzeci wybuch w kopalni Pniówek. Grajcarek: wydaje się, że trzeba zmienić sposób prowadzenia akcji ratunkowej

 - Ze zdziwieniem patrzę na tę akcję, rzadko się zdarza, żeby trzy zastępy ratowników były wyeliminowane. To jest zastanawiające - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Grajcarek, były wieloletni ratownik górniczy i były przewodniczący Krajowego Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy Śląsk POLSKA regiony śląskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem