more_horiz
PR24 Portal
Section05

gosp dół

Nowe bloki gazowo-parowe w elektrowni Dolna Odra. PGE: w tym roku powinny już pracować

- Dwa bloki gazowe po 700 MW w Elektrowni Dolna Odra ruszą pod koniec bieżącego roku lub na wiosnę 2024 roku - zapowiedział wiceprezes PGE Ryszard Wasiłek. Dodał, że spółka przymierza się do nowej strategii, a w czwartek podpisze umowę na realizację bloku 800 MW w elektrowni w Rybniku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna energia atomowa energia odnawialna energetyka PGE POLSKA

Będzie rewizja założeń Zielonego Ładu? Ekspert: widzę takie przebłyski wśród polityków UE

16 unijnych ministrów rolnictwa chce zrewidować założenia Zielonego Ładu, gdyż walka z globalnym ociepleniem nie może się odbywać kosztem rolnictwa, poparł ich komisarz Janusz Wojciechowski - powiedział Jacek Zarzecki prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Nie sądzę jednak, by to przekonało Fransa Timmermansa, sternika Zielonego Ładu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Unia Europejska żywność

Sąd Najwyższy zajmie się sprawą kredytów frankowych. Na rozstrzygnięcie czekają trzy ważne pytania

Pytania o ewentualną wzajemność umów kredytów "frankowych" nie będą połączone do wspólnego rozpoznania - wynika z informacji Sądu Najwyższego. Obecnie w SN na odpowiedź oczekują trzy pytania w tej sprawie - dwa skierowały sądy, a jedno Rzecznik Finansowy. Posiedzenie niejawne w pierwszej z tych spraw Izba Cywilna zaplanowała w najbliższych dniach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt walutowy frank szwajcarski Sąd Najwyższy umowa finanse osobiste

Brak OC to problem nie tylko właściciela. W razie kolizji odpowiada również kierujący pożyczonym autem

W razie kolizji pożyczonym autem, które nie ma ważnej polisy OC, odpowiedzialność finansową ponoszą solidarnie właściciel pojazdu oraz kierujący - powiedział ekspert Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak - jak podkreślił - brak OC nie jest największym ryzykiem, jakie bierze na siebie osoba poruszająca się nieubezpieczonym pojazdem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie samochodu odszkodowanie wypadek pojazdy samochody