more_horiz
PR24 Portal
Section05

gosp góra

Premier Morawiecki: w ostatnich latach w kraju wyremontowano lub wybudowano ponad 18 tys. km dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2023 rok. Jak mówił w Dobieszowicach w gm. Bobrowniki (woj. śląskie), od 2019 roku w Polsce zrealizowano lub rozpoczęto 12 tys. inwestycji drogowych. - Wybudowano, zmodernizowano lub wyremontowano ponad 18 tys. kilometrów dróg - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowcy Mateusz Morawiecki regiony drogi GOSPODARKA

"Jesteśmy na to dobrze przygotowani, to nas nie zaskakuje". Piotr Müller o embargu na rosyjską ropę

W poniedziałek w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller ocenił, że "od wielu lat zmniejszaliśmy udział ropy rosyjskiej w udziale ogólnym ropy naftowej importowanej z innych krajów". - Teraz embargo w żaden sposób nas nie zaskakuje. W Polsce jesteśmy na to dobrze przygotowani - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja ŚWIAT Europa ropa naftowa sankcje Unii Europejskiej wojna na Ukrainie POLSKA Piotr Müller rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość GOSPODARKA

Kontrakty na gaz jak cyrografy. Morawiecki o relacjach Europy z Rosją

- Mówimy często o uzależnieniu Europy od rosyjskich surowców i faktycznie, Putin działa trochę jak dealer narkotykowy, a dealer pierwszą dawkę daje za darmo albo bardzo tanio, żeby uzależnić, aby uzależniony przyszedł po więcej i zgodził się na każdą cenę - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki gaz energetyka Rosja serwis wschodni wojna 2023 GOSPODARKA

Zaostrzyły się warunki udzielania kredytów. Najnowsze dane NBP

W I kwartale 2023 r. banki przewidują dalsze zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów konsumpcyjnych i dla MSP oraz brak zmian polityki kredytowej w przypadku pozostałych rodzajów kredytów - wynika z kwartalnej informacji NBP o sytuacji na rynku kredytowym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo NBP kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy oprocentowanie oprocentowanie pożyczek gotówkowych lokata terminowa kurs walut bank centralny

Pułapy cenowe na rosyjskie produkty naftowe. Jest formalna zgoda państw członkowskich UE

Limity cenowe na produkty naftowe z Rosji jeszcze bardziej ograniczą zasoby Putina do prowadzenia wojny. To komentarz przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zatwierdzonych dziś ostatecznie pułapów cenowych. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  ropa naftowa Rosja Unia Europejska ŚWIAT Europa sankcje Unii Europejskiej GOSPODARKA wojna na Ukrainie

Q-Doręczenia - elektroniczny list polecony. Poczta Polska uruchomiła nową usługę

Poczta Polska uruchomiła Q-Doręczenia, nową usługę w ramach rejestrowanych doręczeń elektronicznych. Mogą z niej korzystać podmioty niepubliczne, czyli np. firmy, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, adwokaci oraz osoby fizyczne. Nową usługę w panelu usług dodatkowych mogą aktywować posiadacze adresu do doręczeń elektronicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Poczta Polska cyfryzacja listy poczta elektroniczna

Kredyt 2 proc. na mieszkanie. Minister rozwoju: w projekcie są rozwiązania, które zapobiegną nadużyciom

W projekcie ustawy w sprawie kredytu 2 proc. przewidzieliśmy rozwiązania, które mają przeciwdziałać nadużyciom - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Zaznaczył, że jeśli kredytobiorca nie będzie mieszkać w nieruchomości zakupionej dzięki temu kredytowi, utraci prawo do dopłaty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie kredyt hipoteczny dofinansowanie spłata kredytu rata kredytu finanse osobiste Ministerstwo Rozwoju