more_horiz
PR24 Portal
Section05

gosp pomoc dla firm

Granty na poprawę efektywności energetycznej. BGK uruchomił program TERMO

1 lutego ruszył nabór wniosków o granty MZG, OZE i termomodernizacyjny, tym samym program TERMO mający na celu poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych został uruchomiony w całości - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Podstawą prawną programu TERMO jest ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, znowelizowana w ubiegłym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK efektywność energetyka dofinansowanie

Artur Soboń: dzięki nowelizacji pakietu Slim VAT 3 poprawiona zostanie płynność finansowa firm

- W pakiecie tzw. Slim VAT 3 poprawiona zostanie płynność finansowa firm m.in. poprzez podwyższenie limitu sprzedaży małego podatnika z 1,2 do 2 mln euro. Nowe przepisy mają pozwolić na zmniejszenie formalności przedsiębiorstw w obrocie międzynarodowym - powiedział Artur Soboń wiceminister finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA

Ceny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji kredytowych

Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do osłon w sprawie cen gazu dla biznesu. Oceniła, że byłoby to pomocne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma gaz ziemny ceny podatek VAT ulga podatkowa energia elektryczna