X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
gospodarka niemiec

Olga Doleśniak-Harczuk: niemiecka gospodarka bardzo ucierpiała z powodu pandemii

- Są dane, że gospodarka nieniemiecka utraci z powodu epidemii koronawirusa 15 mld euro, ta kwota mocno odbije się na stanie niemieckich portfeli. Już teraz szacuje się, że każdy Niemiec, niezależnie od wieku, zapłaci w związku z pandemią od 2,5 do 3 tys. euro - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk (Instytut Staszica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus pandemia Niemcy gospodarka niemiec

Niemcy zawieszają wolny rynek. Marek Król: wiedzą, że należy bronić interesu swoich firm

- Nie dziwi mnie, że Niemcy zawieszają wolny rynek. Wiedzą, że w pewnych sytuacjach należy bronić interesu swoich firm. Tym bardziej, że zagrożenie ze strony zasobnych w środki Chin jest bardzo poważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci". Odniósł się do nowelizacji przez niemiecki rząd ustawy o stosunkach gospodarczych z zagranicą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Niemcy Chiny ŚWIAT rynek gospodarka niemiec

Niemiecki ekonomista: euro "śmiertelnym ciosem" dla Polski

Markus Krall, niemiecki ekonomista i menadżer zajmujący się oceną ryzyka w gospodarce, w rozmowie z PAP ostrzega Polskę przed przyjęciem wspólnej unijnej waluty. Ekspert przewiduje pod koniec 2020 r. zawalenie się strefy euro. - Polska nie może wstępować teraz do strefy euro. Byłoby to zadanie śmiertelnego ciosu polskiej gospodarce - ostrzega ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy strefa euro Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej europejski bank centralny waluty gospodarka niemiec

Kulisy spraw: szkodliwy węgiel brunatny

Największe złoża, największe maszyny i największe szkody. Węgiel brunatny bije wiele rekordów, a nasz zachodni sąsiad produkuje go najwięcej na świecie. Więcej niż USA i Chiny razem wzięte. - Węgiel brunatny to wysokoemisyjny surowiec energetyczny, bardzo istotny dla Niemiec, które odchodzą w tej chwili od energii jądrowej - komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z magazynu Biznes Alert. 
Zobacz więcej na temat:  węgiel Niemcy energetyka gospodarka niemiec

Eksperci o wizycie Angeli Merkel w Warszawie

Podczas poniedziałkowych rozmów w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim omawiano między innymi  współpracę gospodarczą. Wartość wymiany handlowej między Polską a Niemcami przekroczyła w ubiegłym roku 100 miliardów euro. O polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Wydział Nauk Ekonomicznych UW, Konfederacja Lewiatan), Grzegorz Maliszewski (główny ekonomista Banku Millenium) i dr Cezary Mech (ekonomista, b. wiceminister finansów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy gospodarka polska gospodarka niemiec Angela Merkel