more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka odpadami

Kolejny śmieciowy chaos w stolicy? Sprawą zajmuje się Krajowa Izba Odwoławcza

Chodzi o budzącą kontrowersje decyzje warszawskiego ratusza ws. odbiór śmieci. Władze stolicy chcą bez przetargu zlecić odbiór odpadów z dziewięciu dzielnic Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, a więc kontrolowanej przez siebie spółce. Prywatne firmy protestują, bo w grę wchodzi kontrakt na blisko miliard złotych. Są też inne wątpliwości. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej - poinformował Salon24.pl
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa odpady gospodarka odpadami

"Ponad 400 miejsc w Polsce". Jacek Ozdoba o porzuconych odpadach niebezpiecznych

"Wielka inwentaryzacja" - tak wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba nazywa kontrolę, którą przeprowadziło ostatnio Ministerstwo Klimatu i Środowiska w celu ustalenia, ile w Polsce jest miejsc, gdzie znajdują się porzucone odpady niebezpieczne. - Zlokalizowaliśmy 400 takich miejsc - powiedział czwartkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA środowisko społeczeństwo GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska ochrona przyrody odpady gospodarka odpadami

Warszawa z nową uchwałą śmieciową. Spółdzielcy: rozwiązanie jeszcze gorsze od poprzedniego

Jako "katastrofalny" oceniła część warszawskich spółdzielni kierunek zmian przyjętych w najnowszej uchwale śmieciowej. Chodzi o powrót do metody od gospodarstwa domowego, zgodnie z którą warszawiacy mieszkający w budynkach wielorodzinnych za wywóz nieczystości zapłacą po 85 zł miesięcznie. Spółdzielnie rozważają zaskarżenie uchwały.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami Warszawa samorząd opłaty

Koniec z nielegalnym importem odpadów. System SENT zwiększy wykrywalność szarej strefy

Wszystkie importowane do Polski odpady będą objęte Systemem Elektronicznego Nadzoru Transportu SENT - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Regulacja ma zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 r. Pozwoli to na większą możliwość wykrywania nielegalnego importu odpadów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami import szara strefa ministerstwo klimatu Krajowa Administracja Skarbowa rejestracja

Stołeczna uchwała śmieciowa częściowo nieważna. Ekspert: wyrok otworzy drogę innym spółdzielniom

- Wyrok NSA częściowo unieważniający obowiązującą do końca marca tego roku stołeczną uchwałę śmieciową, otworzy drogę innym spółdzielniom do zgłaszania podobnych skarg - uważa dr Krystyna Krzekotowska, kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania, Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka odpadami Warszawa opłaty samorząd sąd

System kaucyjny w Polsce wciąż kuleje. Ekspert: są doświadczenia, z których możemy brać przykład

Uwzględnienie różnych rodzajów opakowań, nie tylko tych na przykład z plastiku, relatywnie wysoka kaucja zachęcająca do zwrotu opakowań oraz wygodny sposób ich oddania to - według raportu "Recykling się opłaca" - niektóre z elementów, którymi charakteryzować się powinien system kaucyjny w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA recykling opakowanie zwrot kosztów gospodarka odpadami

XIII EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY Gospodarka Obiegu Zamkniętego. Trwa XIII Europejski Kongres Gospodarczy

Każdy Europejczyk zużywa rocznie średnio 14 ton surowców. I co roku produkuje 5 ton odpadów. Mogłyby one być ponownie wykorzystane, naprawione czy przetworzone. To podstawa gospodarki o obiegu zamkniętym. Nadeszła pora, aby położyć kres systemowi "weź - stwórz - użyj - wyrzuć". O Gospodarce Obiegu Zamkniętego będą dyskutować uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA gospodarka odpadami ekologia recykling

Opłaty za śmieci po nowemu coraz bliżej. Sejmowe komisje przyjęły projekt ustawy

Sejmowe komisje przyjęły we wtorek projekt tzw. ustawy śmieciowej, która m.in. określa maksymalną opłatę za śmieci przy metodzie "od wody".  "Opracowane rozwiązanie ma na celu ograniczenie możliwości naliczania niewspółmiernych opłat pobieranych od mieszkańców, wynikających np. z sezonowego, większego zużycia wody, awarii instalacji" - podkreślono w uzasadnieniu do projektu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka odpadami społeczeństwo legislacja Sejm

"Kolejny przykład fatalnego zarządzania Trzaskowskiego". Kownacki o wzroście opłat za odbiór odpadów

- Ważne jest takie przeprowadzenie przetargu przez samorząd, aby można było uzyskać jak najmniejszą cenę za odbiór odpadów, a nie tylko łupić obywateli i mówić, że to wina Unii Europejskiej czy rządu. W stolicy odbiór odpadów jest bardzo drogi - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartosz Kownacki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Warszawa Rafał Trzaskowski gospodarka odpadami podwyżki cen
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem