X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
gospodarka polska

Finansowy bilans obecności Polski w UE. Autorzy raportu: chodzi o wyeliminowanie nieprawidłowości, nie o Polexit

Raport dotyczący transferów finansowych pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską pokazuje, że Polska straciła ok. 535 mld zł. - Raport przede wszystkim diagnozuje pewnego rodzaju nieprawidłowości i zjawiska związane z asymetrią. Dzieje się to nie po to, żeby uzasadniać nasze wyjście z UE, ale żeby wyeliminować te nieprawidłowości lub dysfunkcje - powiedział prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska pieniądze fundusze unijne dotacje unijne gospodarka polska raport finanse POLSKA polityka GOSPODARKA

Wynagrodzenia a inflacja. Ten wykres pokazuje, jak w ostatnich latach rosły polskie płace

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku wzrosły o 5,5 procent - podał GUS. W stosunku do lipca tego roku inflacja wzrosła o 0,3 procent. Pod koniec lipca premier mówił, że "inflacja jest kwestią, którą należy odnosić do wzrostu wynagrodzeń". W piątek ekonomista Andrzej Stefaniak opublikował wykres, na którym są zestawione ze sobą wysokość wynagrodzeń i inflacja. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia GOSPODARKA gospodarka polska inflacja społeczeństwo

Krzysztof Mróz: od dłuższego czasu trwa próba zakłamywania Polskiego Ładu

- Polski Ład w zakresie zmian w systemie podatkowym to obniżka lub neutralność dla 90 proc. polskich podatników. Natomiast przedstawia się te zmiany jako podwyżkę. To oczywiście nie jest prawda - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Mróz, senator PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Jerzy Jachowicz Prawo i Sprawiedliwość podatki polityka GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA społeczeństwo

Prof. Raczkowski: niska inflacja przez parę lat na całym świecie się skończyła

- Niska inflacja przez parę lat na całym świecie się skończyła. To wynika z jednej głównej przyczyny - dodruku pieniądza przez banki centralne na całym świecie, żeby ratować gospodarkę w czasie pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego SAN w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska ekonomia inflacja statystyka pieniądze

Łukasz Jankowski: centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucje przemysłu 4.0

- Centralna energetyka nie będzie zdolna do wejścia w rewolucję przemysłu 4.0. Istnieje obawa, czy niewejście w tę rewolucję, to nie jest zepchnięcie naszej gospodarki na boczny tor - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). Gościem audycji był również Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekologia GOSPODARKA gospodarka polska energetyka Krzysztof Świątek energia elektryczna podwyżki cen Unia Europejska przemysł przemysł 4.0

POLSKI ŁAD "Zmieniliśmy puste obietnice na realizację zadań". Premier o Polskim Ładzie

- Zdecydowaliśmy się na jedną z największych w historii Polski obniżek podatków. To pozostawienie w portfelach Polaków 16,5 mld zł - powiedział premier Mateusz Morawiecki w konferencji podsumowującej akcję "10 programów na 100 dni". - Polski Ład ma służyć powrotowi na szybką ścieżkę wzrostu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Polski Ład POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska podatki finanse

Emerytury i renty mogą być wyższe. Maląg: zmienił się prognozowany wskaźnik waloryzacji

- Przy obecnie prognozowanym wskaźniku waloryzacji najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna i socjalna wzrośnie z obecnej kwoty 1250,88 zł do kwoty 1312,05 zł, a więc o ponad 61 zł - mówiła w wywiadzie udzielonym "Super Expressowi" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  ZUS emerytura pieniądze Marlena Maląg społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska finanse

KARPACZ 2021 Zybertowicz o ustawach Polskiego Ładu: prezydent będzie kontaktował się głównie z ekonomistami

- Prawdopodobnie będę doradzał podpisanie, ale prezydent w przypadku ustaw dot. Polskiego Ładu będzie przede wszystkim konsultował się ze swoimi doradcami ekonomicznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład pieniądze podatki gospodarka polska prawo ustawa prezydent Andrzej Zybertowicz POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Polskie Radio 24 Andrzej Duda

KARPACZ 2021 Ostatni dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Premierzy Polski, Ukrainy i Słowenii wezmą udział w debacie

Premierzy Polski, Ukrainy i Słowenii wezmą dziś (9.09) udział w ostatnim dniu Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Mateusz Morawiecki, Denys Szmyhal i Janez Jansza będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym "Europa: kierunek odbudowa". Wcześniej podczas Forum zaplanowano debaty między innymi o Krajowym Planie Odbudowy i polityce klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska energetyka inwestycje dyplomacja polityka Polityka zagraniczna Polski

Czesi przyznają, że negocjacje ws. Turowa zdecydowanie się posunęły. Są jednak wciąż kwestie otwarte

Czescy uczestnicy negocjacji z Polską ws. Turowa przedstawili w środę ich stan komisji do spraw środowiska naturalnego Izby Poselskiej. Uznano, że w rokowaniach daleko się posunięto, ale wciąż są kwestie otwarte. Jedną z nich są ewentualne konsekwencje za nierespektowanie planowanej umowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy polityka energetyka GOSPODARKA gospodarka polska pieniądze

POLSKI ŁAD Zmiany w podatkach i składce zdrowotnej. Rząd wyjaśnia kształt i zakres reform Polskiego Ładu

Rząd przyjął projekty reform w ramach Polskiego Ładu ws. podatków i składki zdrowotnej. Jedna z najważniejszych zmian to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Rząd przekonuje, że na nowych rozwiązaniach zyska niemal 18 milionów Polaków i dementuje pojawiające się w mediach doniesienia nt. negatywnych konsekwencji reform. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład podatki NFZ samorząd reformy GOSPODARKA gospodarka polska finanse

KARPACZ 2021 "Pokazaliśmy, że mogą zarabiać". Maciej Małecki o państwowych spółkach

- Pokazaliśmy, że spółki Skarbu Państwa mogą zarabiać i mogą być dobrze zarządzane w domenie państwowej. Mogą pochwalić się takimi wynikami jak KGHM Polska Miedź - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź pieniądze gospodarka polska pandemia Ministerstwo Aktywów Państwowych Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Maciej Małecki POLSKA polityka Polskie Radio 24