more_horiz
PR24 Portal
Section05

GOSPODARKA

Podatek od nadmiarowych zysków firm. Sasin: w ciągu 2 tygodni przedstawimy szczegóły

- Szczegóły projektu dotyczącego opodatkowania nadmiarowych marż będą przedstawione w ciągu 2 tygodni - poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Chcemy przewidzieć mechanizm odpisywania od podstawy opodatkowania inwestycji, żeby dać impuls inwestycyjny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych podatek bezpieczeństwo energetyczne POLSKA firma przedsiębiorstwo

Polska chce zwiększenia środków UE na dostawy żywności dla szkół. Chodzi o napływ uczniów z Ukrainy

Środki UE na dostarczanie owoców, warzyw, mleka do szkół powinny być większe. Takie stanowisko prezentuje Polska na unijnym forum. Jak przekonuje europoseł komisji rolnictwa PE Krzysztof Jurgiel (PiS), w wyniku agresji Rosji w Polsce uczą się dziesiątki tysięcy dzieci z Ukrainy, które zostały objęte programem. To rodzi dodatkowe wyzwania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa wojna 2022 GOSPODARKA rolnictwo żywność

Agencja S&P potwierdza rating Polski. Minister finansów: podkreślono konkurencyjność naszej gospodarki

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" (perspektywa stabilna). "To kolejny dowód na to, że prowadzimy politykę, która skutecznie minimalizuje negatywny wpływ rosyjskiej agresji na Ukrainę na polską gospodarkę" - skomentowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rating Polski polityka Magdalena Rzeczkowska Ministerstwo Finansów

Stany Zjednoczone nałożą sankcje na setki kremlowskich podmiotów. Uderzą w najbliższych współpracowników Putina

Administracja USA ogłosiła nałożenie sankcji na łącznie ponad 1000 osób i podmiotów z Rosji, w tym szefową banku centralnego oraz rodziny m.in. ministra obrony Siergieja Szojgu i byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Dodatkowo formalnie ostrzeżono państwa trzecie i podmioty wspierające Rosję o narażaniu się na objęcie restrykcjami.
Zobacz więcej na temat:  sankcje sankcje USA GOSPODARKA wojna na Ukrainie USA Rosja

Polska znosi ułatwienia dla Rosjan na rynku pracy. Marlena Maląg tłumaczy, co się zmieni

- W obliczu ryzyka migracyjnego z Rosji, ale też biorąc pod uwagę działania zbrojne tego kraju na Ukrainie i rosnące obawy przed rosyjskim atakiem hybrydowym w Polsce, zdecydowaliśmy się na zniesienie ułatwień w dostępie Rosjan do polskiego rynku pracy - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  praca Rosja GOSPODARKA zatrudnienie Marlena Maląg wojna na Ukrainie

Prezes Enea: skala kryzysu energetycznego wymaga od rządu niekonwencjonalnych działań

- Kryzys energetyczny nie wynika z z powodu mechanizmów rynkowych, tylko z powodu wojny na Ukrainie, a to wymaga od rządu niestandardowych decyzji, głównie mając na względzie obronę tych najsłabszych, czyli gospodarstw domowych -powiedział Paweł Majewski prezes zarządu spółki energetycznej Enea, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny paliw energetyka pomoc społeczna prąd Unia Europejska tarcza antyinflacyjna Enea

Przygotowania do poszerzenia autostrady A2. Drogowcy stawiają na energię odnawialną

Energia do zasilania urządzeń infrastruktury na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek ten zostanie poszerzony o dodatkowy pas. Kwestia zasilania infrastruktury jest ważnym elementem przetargu na wykonawcę prac.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura autostrada a2 drogi GDDKiA

UE bez kompromisu w sprawie nowego pakietu sankcji dla Rosji. Polska wnioskuje o wpisanie na listę diamentów

Bez porozumienia na razie w sprawie najnowszego pakietu unijnych sankcji wobec Rosji. Rozstrzygnięć nie przyniosło spotkanie ambasadorów 27 krajów w Brukseli. Ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś poinformował, że "Polska forsuje wpisanie diamentów na unijną listę sankcyjną".
Zobacz więcej na temat:  sankcje sankcje Unii Europejskiej Unia Europejska Bruksela ŚWIAT Europa Komisja Europejska GOSPODARKA Polska w Unii Europejskiej konflikty międzynarodowe Beata Płomecka wojna na Ukrainie