more_horiz
PR24 Portal
Section05

granica

TYLKO U NAS Polacy zamieszani w przemyt migrantów z Białorusi. "Grozi im 12 lat więzienia"

We wrześniu br. funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymały dwie osoby zajmujące się przerzutem nielegalnych migrantów. - Za organizowanie przejazdu z kraju pochodzenia do Mińska, a następnie przekroczenie granicy z Białorusi do Polski i potem do Niemiec przemytnicy inkasowali od 10 tys. do 13 tys. dolarów za osobę - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica migracja Białoruś straż graniczna służby i bezpieczeństwo

"Tak działa system perymetryczny". Zobacz nagranie z monitoringu na granicy z Białorusią

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że Straż Graniczna włącza kolejny odcinek do systemu elektronicznego na granicy z Białorusią. Opublikował przy tym ciekawe nagranie z monitoringu, na którym widać ludzi stojących po stronie białoruskiej przy stalowej zaporze i patrol ustawiony po stronie polskiej. "Tak działa system perymetryczny" - skomentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś straż graniczna

Straż Graniczna zatrzymała kolejną grupę migrantów. Próbowali nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski

Straż Graniczna poinformowała, że 28 osób próbowało wczoraj nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Byli to między innymi obywatele Etiopii, Sudanu i Egiptu. Na odcinku Placówki Straży Granicznej w Mielniku zatrzymano ośmiu obywateli Jemenu. Do pozostałych incydentów doszło na odcinkach placówek w Nowym Dworze, Szudziałowie, Białowieży i Dubiczach Cerkiewnych.
Zobacz więcej na temat:  granica POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo POLSKA Białoruś podlaskie

Tragedia w Przewodowie. Kwiatkowski: klasa polityczna zdała egzamin z odpowiedzialności

- Patrząc na ten tragiczny incydent w Przewodowie z perspektywy czasu, to chodziło o to, żeby nie formułować żadnych pochopnych sądów - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia poseł koła PPS Robert Kwiatkowski. Podkreślił, że nawet jeśli komunikację rządu można uznać za nieco spóźnioną, to "lepiej się spóźnić w tej sprawie niż pospieszyć i pochopnie stawiać jakieś tezy".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Katarzyna Gójska Polska Partia Socjalistyczna PPS POLSKA granica Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie lubelskie Robert Kwiatkowski

Sytuacja na granicy z Białorusią. Kolejna setka nielegalnych migrantów próbowała przedostać się do Polski

110 cudzoziemców próbowało w piątek nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Pakistanu i Egiptu. Znowu były wśród nich osoby, które przeprawiły się przez graniczną rzekę Świsłocz - podała SG w raporcie z minionej doby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś imigracja służby i bezpieczeństwo granica