X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
granica

Dr Małgorzata Bonikowska: nie da się całkowicie zahamować nielegalnej imigracji do UE

W ciągu roku dwukrotnie wzrosła liczba imigrantów, którzy dotarli do UE szlakiem bałkańskim, jednocześnie coraz mniej osób dostaje się do Europy przez Morze Śródziemne. Ponad połowa migrantów to Syryjczycy, jedną czwartą stanowią Afgańczycy. - Nie da się całkowicie uszczelnić granic - mówi dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  migracja imigranci w Europie Unia Europejska granica Michał Strzałkowski

NASZ WYWIAD Politolog: Kreml nie obali teraz Łukaszenki, bo z jego udziałem chce szykować sobie grunt na przyszłość

- Plan Rosji w odniesieniu do Białorusi polega moim zdaniem na tym, by skłaniać Łukaszenkę do kontrolowanej reformy konstytucji, po to by w ten sposób uspokoić protesty i koniec końców – wskutek tej reformy konstytucji – doprowadzić do przekazania władzy. Kreml będzie starał się przygotować sobie grunt pod takie działania - przestrzega białoruski politolog Arciom Szreibman. Ekspert zwrócił też uwagę, że zamknięcie granic dla cudzoziemców, o którym postanowił Aleksander Łukaszenka, zaskoczyło nawet straż graniczną.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś Europa demonstracje NASZ WYWIAD

Białoruś: strzały "ostrzegawcze" i masowe zatrzymania podczas manifestacji w Mińsku

Milicja zatrzymuje dziesiątki ludzi podczas niedzielnej manifestacji w Mińsku. Zatrzymani są także dziennikarze. Demonstrujący wzywają Łukaszenkę do odejścia. Podczas demonstracji słychać było strzały, wedle milicji "ostrzegawcze". Jeden z funkcjonariuszy mierzył wprost w jednego z uczestników demonstracji, co udokumentowało wideo portalu Euroradia.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś ŚWIAT Europa demonstracje

Wbrew słowom Łukaszenki granice Białorusi z Polską i Litwą pozostają otwarte

Granice Białorusi z Polską i z Litwą nie zostały zamknięte w piątek, chociaż w czwartek taki krok zapowiadał białoruski prezydent Alaksander Łukaszenka. Eksperci sugerują, że "prezydent zapewne miał na myśli wzmocnienie granicy".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka granica Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA Europa Europa Wschodnia Litwa Ukraina Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT