more_horiz
PR24 Portal
Section05
grupa wyszehradzka

Napływ uchodźców z Ukrainy. Prof. Szymanowski: grupa V4 bardzo dobrze daje sobie radę

- Grupa Wyszehradzka bardzo dobrze daje sobie radę, przyjęła zupełnie nieprawdopodobny scenariusz. Nie znam takich szacunków z jesieni ubiegłego roku, które mówiłby o tym, że miliony uchodźców wojennych zostaną przyjęte przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry - powiedział w Polskim Radiu 24 dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka prof. Maciej Szymanowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe uchodźcy grupa wyszehradzka

Dr Szymanowski: Węgrzy rozumieją, że nie mają interesu w osłabianiu V4

- Jestem przekonany, że po wyborach parlamentarnych na Węgrzech, Budapeszt bardzo mocno się zaktywizuje, również w kwestiach wyszehradzkich, Trójmorza, czy zacieśnienia współpracy między państwami, dla których losy wojny na Ukrainie są kluczowe - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu im. Felczaka. - Jesteśmy ostatni w kolejce - my, Węgrzy, Czesi i Słowacy - by starać się osłabić współpracę wyszehradzką. To zrozumiałe na Węgrzech - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry Europa Europa Środkowa Viktor Orban Krzysztof Grzybowski grupa wyszehradzka wojna na Ukrainie

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ukrainie". Johnson zapowiada bliską współpracę z V4

- Będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, jak i gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, uzgadniając także wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson na spotkaniu z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Europa Wielka Brytania Londyn Rosja Boris Johnson grupa wyszehradzka

Trwa posiedzenie V4 w Londynie. Piotr Müller: premier zabiega o solidarne wsparcie Ukrainy

Trwa posiedzenie Grupy Wyszehradzkiej z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Politycy mają rozmawiać o wojnie na Ukrainie, o współpracy obronnej, a także o pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zaplanowana jest też rozmowa w cztery oczy między premierami Polski i Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Londyn Mateusz Morawiecki Boris Johnson grupa wyszehradzka wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja sankcje serwis wschodni Piotr Müller

Boris Johnson spotka się z liderami V4. Tematem sytuacja na Ukrainie

Jak poinformowała kancelaria brytyjskiego premiera, liderzy grupy V4 spotkają się we wtorek w Londynie. "Są to kraje, które już teraz bezpośrednio doświadczają kryzysu humanitarnego, jaki szybko ogarnia kontynent europejski" - przekazano w komunikacie. W programie jest wspólne spotkanie wszystkich pięciu przywódców, a także rozmowy dwustronne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Ukraina Boris Johnson wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki

Premier po spotkaniu V4: poruszymy temat przebudowy systemu handlu emisjami na szczycie UE

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów państw V4 z udziałem prezydenta Francji oświadczył, że liderzy państw naszego regionu są zaniepokojeni Europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). - Polska na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej poruszy konieczność jego przebudowy - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron emisja co2 pieniądze energetyka Viktor Orban Europa

Premier po spotkaniu V4: poruszymy temat przebudowy systemu handlu emisjami na szczycie UE

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów państw V4 z udziałem prezydenta Francji oświadczył, że liderzy państw naszego regionu są zaniepokojeni Europejskim Systemem Handlu Emisjami (ETS). - Polska na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej poruszy konieczność jego przebudowy - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron emisja co2 pieniądze energetyka Viktor Orban ŚWIAT Europa

Spotkanie prezydenta Francji z liderami V4. Macron: napływ migrantów powinien zostać ograniczony

- Ochrona granic zewnętrznych strefy Schengen musi zostać wzmocniona, a napływ migrantów powinien zostać "ograniczony, zharmonizowany" - ocenił prezydent Francji Emmanuel Macron po spotkaniu w Budapeszcie z liderami państw V4, podkreślając konieczność reformy strefy Schengen. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Emmanuel Macron Unia Europejska Strefa Schengen grupa wyszehradzka

Spotkanie szefów rządów V4 z prezydentem Francji. Mateusz Morawiecki jest już w Budapeszcie

W poniedziałkowy wieczór odbędzie się spotkanie premierów Polski, Węgier, Słowacji i Czech z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Szef polskiego rządu przybył już do Budapesztu. W stolicy Węgier będzie omawiana aktualna sytuacja geopolityczna w Europie. Szczególnie chodzi o ostatnie zagrożenia związane z nielegalną migracją i kryzysem wywołanym cenami energii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Emmanuel Macron POLSKA Czechy Węgry Słowacja Francja Rada Unii Europejskiej

Premierzy państw V4 spotkają się z Emmanuelem Macronem. Omówią kwestię migracji

Dziś po południu w Budapeszcie odbędzie się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Republiki Francuskiej. Głównym tematem rozmów będzie aktualna sytuacja geopolityczna w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych zagrożeń związanych z nielegalną migracją i kryzysem wywołanym cenami energii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry Budapeszt Emmanuel Macron grupa wyszehradzka migracja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem