X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
grupa wyszehradzka

MSWiA: prezydencja Polski w V4 służy promocji solidarności europejskiej

Polska, przewodnicząc państwom V4, promuje solidarność europejską - podało w środę MSWiA po wideokonferencji wiceministrów spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Polskę podczas rozmowy, zorganizowanej w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, reprezentował wiceminister Bartosz Grodecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA

"Jedyna konstrukcja walcząca z unijnym establishmentem". Prof. Gil ocenił działania Grupy Wyszehradzkiej

- Nadanie obecnego kształtu współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej było dobrym posunięciem. Jej konsolidacja, przede wszystkim na osi Warszawa-Budapeszt, zdała egzamin - powiedział prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Unia Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Viktor Orban budżet unijny Bruksela budżet UE 2021-2027 ŚWIAT Europa

"To sukces Polski, otrzymamy olbrzymie środki". Stanisław Karczewski o wynikach negocjacji ws. budżetu UE

- Nie przypominam sobie tak długo trwających rozmów plenarnych i bilateralnych w UE. Myślę, że to sukces Polski, jestem o tym przekonany, otrzymamy olbrzymie środki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, odnosząc się do wyników negocjacji unijnego budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Stanisław Karczewski polityka grupa wyszehradzka Piotr Gociek

Dominika Cosic: to historyczne, najdłuższe w historii negocjacje Unii Europejskiej

- Dotychczasowy "szczyt szczytów" trwał 3 dni. Dzisiaj mamy dzień czwarty i nadal nie wiemy jak to wszystko się zakończy. To historyczne, najdłuższe negocjacje w historii Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiue 24 brukselska korespondentka TVP Dominika Cosic.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24 Antoni Opaliński

Po nocnych spotkaniach premiera z przywódcami V4, Słowenii, Chorwacji i Łotwy

Zakończenie drugiego dnia szczytu Rady Europejskiej w Brukseli nie oznaczało końca nocnych konsultacji w mniejszych grupach państw. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej oraz szefem rządu Słowenii. Kolejna tura konsultacji objęła rozmowy z premierami Łotwy i Chorwacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet ue budżet unijny Bruksela Mateusz Morawiecki premier Rada Europejska grupa wyszehradzka

Szczyt UE przerwany do niedzieli. Premier spotkał się z przywódcami V4, Słowenii, Chorwacji i Łotwy

W Brukseli nocne spotkanie przywódców Grupy Wyszehradzkiej z premierem Słowenii Janezem Janszą. Szefowie rządów Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Słowenii spotkali się po zakończeniu sobotniej sesji nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. Po zakończeniu drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki przeprowadził jeszcze konsultacje z przywódcami Chorwacji i Łotwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet unijny budżet ue budżet UE 2021-2027 Rada Europejska grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Beata Płomecka

Powstała Baza Ofiar Zbrodni Wołyńskiej. Przywracanie pamięci o ofiarach ludobójstwa

Głównym celem projektu jest upamiętnienie ofiar zbrodni ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1945, przez ukraińskich nacjonalistów. Chodzi o osoby, które w zdecydowanej większości nie mają godnego pochówku. Instytut Pamięci Narodowej chce ustalić personalia tych osób, a po części też zweryfikować liczbę osób zamordowanych. 
Zobacz więcej na temat:  MSZ Rzeź Wołyńska IPN grupa wyszehradzka Syria Wilno Polonia

"Bardzo skutecznie buduje koalicję". Dr Maciej Szymanowski o Grupie Wyszehradzkiej

- Albo w ramach Grupy Wyszehradzkiej jesteśmy w stanie dojść do porozumienia, albo inni urządzają nam rozkład, według którego mamy funkcjonować. Pewnych rzeczy nie da się przeprowadzić w pojedynkę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT grupa wyszehradzka Warszawa Europa Środkowo-Wschodnia polityka Antoni Opaliński

Unijny fundusz odbudowy. Ekspert: Polska jest zadowolona z propozycji wyjściowych UE

Unijny budżet na lata 2021-2027 oraz współpraca regionu po pandemii koronawirusa zdominowały piątkowe rozmowy szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej podczas szczytu V4 w Warszawie. Z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa premierów przyjął w Belwederze prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Węgry Unia Europejska Niemcy koronawirus Michał Strzałkowski

TYLKO U NAS Spotkanie szefów państw V4. "W większości spraw Grupa Wyszehradzka mówi jednym głosem"

- Nawet jeśli dzielą nas podejścia do pewnych problemów, siłą Grupy Wyszehradzkiej jest to, że mówimy otwarcie o naszych wątpliwościach - tak współpracę państw V4 w ciągu ostatnich kilku lat ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Szymanowski, szef Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka grupa wyszehradzka Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski Węgry Czechy Słowacja Europa

Szczyt V4 w Warszawie. Premier: chcemy pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach

- Grupa Wyszehradzka chce pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach, w tym, co będzie się wiązało z przyszłością UE - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z szefami rządów Grupy. Szef polskiego rządu zaznaczył, że kraje V4 stoją na jednolitym stanowisku co do przyjętych konkluzji z czerwca 2018 r. o "braku możliwości przymusu państw, a jednocześnie konieczności ochrony zewnętrznych granic".
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Węgry Czechy Słowacja POLSKA

Szczyt V4 w Warszawie. Premier: chcemy pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach

- Grupa Wyszehradzka chce pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach, w tym, co będzie się wiązało z przyszłością UE - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z szefami rządów Grupy. Szef polskiego rządu zaznaczył, że kraje V4 stoją na jednolitym stanowisku co do przyjętych konkluzji z czerwca 2018 r. o "braku możliwości przymusu państw, a jednocześnie konieczności ochrony zewnętrznych granic".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki grupa wyszehradzka polityka Czechy Słowacja Węgry Viktor Orban