X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
grupa wyszehradzka

Prof. Zajączkowski: Londyn musi się porozumieć z Paryżem i Berlinem

Brytyjski premier Boris Johnson, szukając w Unii Europejskiej przeciwwagi dla coraz bardziej nieprzyjaznej Londynowi Francji, planuje na początku przyszłego roku zorganizować szczyt z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował "Sunday Express". Prof. Kamil Zajączkowski z UW zwraca uwagę, że biorąc pod uwagę potencjały polityczne, gospodarcze i wojskowe Londyn musi porozumieć się jednak z Paryżem i Londynem.
Zobacz więcej na temat:  Boris Johnson grupa wyszehradzka Wielka Brytania Paweł Lekki

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej i Egiptu w Budapeszcie. Unijne wsparcie dla rozwoju gospodarczego Egiptu

Migracje, wyzwania związane ze zwalczaniem terroryzmu oraz relacje pomiędzy Unią Europejską a Egiptem były jednym z głównych tematów szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Ministerstwo Finansów ministerstwo klimatu grupa wyszehradzka Egipt Agnieszka Osiecka język polski olimpiada

NASZ WYWIAD W Czechach premierem przyjazny Polsce konserwatysta? Ekspert PISM: Babisz się nie poddał, liczy na powrót Zemana

- Premier Andrej Babisz liczy na to, że prezydent Czech wkrótce powierzy mu funkcję tworzenia rządu. Nawet bez większości parlamentarnej mógłby rządzić krajem, tak było w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy poprzedniej kadencji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Ogrodnik (PISM). Wedle zaś arytmetyki wyborczej największe szanse na stworzenie trwałego rządu ma opozycja, kandydatem na premiera jest przyjazny Polsce Petr Fiala - dodaje ekspert.
Zobacz więcej na temat:  Europa Czechy NASZ WYWIAD Andrej Babisz grupa wyszehradzka

Spotkanie przedstawicieli V4 i Egiptu dot. współpracy. Udział w nim weźmie szef polskiego rządu

Kwestia migracji, wyzwania związane ze zwalczaniem terroryzmu oraz relacje UE-Egipt będą wśród tematów spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego, które odbędzie się we wtorek w Budapeszcie. Weźmie w nim udział także premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Piotr Müller polityka grupa wyszehradzka Unia Europejska Egipt terroryzm turystyka COVID-19 migracja

Wiceszef MSZ o wynikach wyborów w Czechach: w sprawach dot. współpracy możemy być optymistami

- Mamy duże nadzieje na współpracę. Jeżeli zwycięska koalicja SPOLU będzie współtworzyć rząd, to liczymy na współpracę z takim rządem, jeszcze intensywniejszą niż do tej pory - ocenił w niedzielnym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując wyniki wyborów w Czechach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów wybory Paweł Jabłoński Trójmorze polityka Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka

Prof. Kleiber: w ramach Grupy Wyszehradzkiej nie ma pełnej zgody, ale to nie powinno nas zniechęcać

- Trzeba się pogodzić z tym, że w ramach grup takich jak V4 nie ma jednolitego stanowiska we wszystkich sprawach. W perspektywie globalizacji widać jednak, że takie regionalne porozumienia są bardzo cenne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka kopalnia Turów Michał Kleiber grupa wyszehradzka Czechy

"Omówiliśmy inicjatywy mające przywrócić stabilność gospodarczą". Spotkanie ministrów finansów Grupy V4

Ministrowie finansów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Budapeszcie. To pierwsze spotkanie w gronie V4 podczas trwającej od lipca Prezydencji Węgierskiej w Grupie V4. Rozmawiano m.in. o działaniach na rzecz odbudowy gospodarek i wyzwaniach finansowych w popandemicznej rzeczywistości.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Unia Europejska reformy

Dr hab. Kamil Zajączkowski: proces rozszerzania Unii nie powinien się zakończyć

W węgierskim parlamencie zakończył się X Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Południowo-Wschodniej. Wzięli w nim udział szefowie izb parlamentarnych z Grupy Wyszehradzkiej oraz sześciu krajów bałkańskich. - Środkowoeuropejski głos w Unii oceniam pozytywnie - mówi dr hab. Kamil Zajączkowski.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Unia Europejska Bałkany Michał Strzałkowski

"Ideą solidarności kierujemy się jak busolą". Prezydent przypomina "Posłanie do ludzi pracy"

"Idea wspólnoty losu i solidarności przekraczającej granice leży u podstaw współpracy w regionie w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Inicjatywy Trójmorza" - pisze prezydent Andrzej Duda w tekście, który ukaże się we wrześniu w światowych mediach z okazji 40. rocznicy ogłoszenia "Posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Solidarność Trójmorze grupa wyszehradzka

Szefowie rządów Austrii, Czech i Słowacji przeciw nielegalnej migracji. Nie chcą "powtórki z 2015 r."

Premierzy Czech i Słowacji Andrej Babisz i Eduard Heger oraz kanclerz Austrii Sebastian Kurz, którzy spotkali się we wtorek w Lednicy na południowych Morawach, poinformowali na wspólnej konferencji prasowej, że sprzeciwiają się nielegalnej migracji i nie chcą powtórki z 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Słowacja Austria Andrej Babisz Sebastian Kurz grupa wyszehradzka polityka Afganistan COVID-19 Lednica imigranci w Europie imigracja obcokrajowcy

KARPACZ 2021 "Instytucje wychodzą poza swoje kompetencje". Szefowie dyplomacji Polski i Węgier krytycznie o działaniach UE

Szefowie MSZ Polski i Węgier opowiadają się za rozszerzeniem Unii Europejskiej o kraje Bałkanów Zachodnich. Ministrowie Zbigniew Rau i Peter Szijjarto podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu mówili również o zagrożeniach dla integracji europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau Węgry Unia Europejska grupa wyszehradzka

"Zmiana jest w warstwie symbolicznej, ale nie realnej". Premier o relacjach Polski z USA

- W relacjach Polski z USA jest zmiana w warstwie symbolicznej, ale nie realnej - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Według niego Stany Zjednoczone rozumieją, że Polska na wschodniej flance NATO i UE jest kluczową częścią całego systemu bezpieczeństwa transatlantyckiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Stany Zjednoczone premier Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Trójmorze polityka cyberbezpieczeństwo Nord Stream 2