more_horiz
PR24 Portal
Section05

gry komputerowe

"To nasze światowe marki". Ekspert o polskich grach wideo i ich popularności

Branża gier wideo coraz mocniej rozwija się w naszym kraju, a polskie produkcje odnoszą spore sukcesy na całym świecie. - Gry to obecnie naprawdę dzieła sztuki. Dlatego nie zapominamy o nich w szkołach i dodajemy je nawet do podstawy programowej, np. do języka polskiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Orłowska, pełnomocnik prezesa rady ministrów ds. GovTech.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski gry komputerowe gry wideo

Targi PAX East w Bostonie. Są na nich polscy twórcy gier. Akcję wsparł zespół GovTech Polska

W Bostonie rozpoczęły się jedne z największych na świecie targów gier komputerowych - PAX East. W tym roku na targach reprezentowanych jest kilkanaście gier polskich twórców i wydawców. Swoje produkty prezentują oni na polskim stoisku narodowym. O szczegółach korespondent IAR Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT gry komputery USA Ameryka gry komputerowe Boston Marek Wałkuski

Filozofia Game Thinking. Czego mogą nas nauczyć projektanci gier?

Gry już są wszędzie i będzie ich coraz więcej, ponieważ rynek gier ciągle się rozwija. Dzisiejsi rodzice w wielu przypadkach sami wychowali się na grach i coraz częściej grają ze swoimi dziećmi. Warto zaznaczyć na wstępie, że gry to nie tylko rozrywka, ale też nauka nowych rzeczy, narzędzie do przekazywania wartości i rozwijania naszej kreatywności. Książka "Game Thinking w Praktyce" prowadzi czytelników przez wszystkie etapy tworzenia gry i sprawia, że stworzenie własnej staje się możliwe.
Zobacz więcej na temat:  gaming programista gry komputerowe Strefa Rodzica radio dla dzieci

Ułatwienie czy problem - jak rozwój technologii wpływa na nasze życie?

Za rozwojem technologii stoi wizja ułatwienia nam życia. Powstające urządzenia, aplikacje i systemy w większym lub mniejszym stopniu wpływają na naszą codzienność i doskonalenie naszych umiejętności. Jednocześnie jednak działają też na naszą psychikę i samopoczucie. Czy dzięki technologii faktycznie żyje nam się lepiej?
Zobacz więcej na temat:  Trójka technologia technologie gry gry komputerowe Witold Lazar Józef Niewiarowski

Weimar Triangle Videogames Walkthrough - o polskim przemyśle gier komputerowych w Bukareszcie

Dzięki wspólnej inicjatywie Instytutu Polskiego w Bukareszcie, Instytutu Francuskiego, Instytutu Goethego oraz przy wsparciu Romanian Game Developers Association, w dniach 2-5 listopada w Bukareszcie został zrealizowany projekt, zatytułowany „Weimar Triangle Videogames Walkthrough”.
Zobacz więcej na temat:  gry komputerowe Bukareszt Wiedźmin dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rumunia

Konsola do gier w opcji wyposażenia?

Sposobów na nudę w podróży jest wiele. Dawniej były to typowe gry samochodowe: odgadywanie regionów na podstawie tablic rejestracyjnych, wyszukiwanie absurdalnych znaków drogowych lub wspólne rozwiązywanie krzyżówek. W XXI wieku auta pozwalają zapomnieć o nudzie. Czy konsola w samochodzie to dobry pomysł?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne bmw ekran multimedia gry komputerowe gry wideo

Gry komputerowe: od produkcji chałupniczej do dochodowego przemysłu

Kiedyś tworzeniem gry komputerowej – od pomysłu do końcowego produktu – zajmowało się kilka, w wyjątkowych przypadkach kilkanaście, osób. Dzisiaj jest to cały przemysł i nad jednym tytułem może pracować nawet kilka tysięcy osób. Ale też w grę (nomen omen) wchodzą teraz nieporównywalnie większe pieniądze: zarówno zainwestowane, jak i te, które można zarobić.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komputery gry komputerowe gry wideo Kuba Witkowski Łukasz Sobolewski Trójka