X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
grypa

Szczepienia na grypę dla osób pełnoletnich będą bezpłatne. Rzecznik MZ podał szczegóły

- Każdy, kto ukończył 18. rok życia, może pójść do przychodni, która jest punktem szczepień i poprosić o zaszczepienie na grypę - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że szczepienie jest bezpłatne dla osób pełnoletnich od wtorku.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 grypa Wojciech Andrusiewicz Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo POLSKA

Ekspert: przebieg COVID-19 u osób szczepionych na grypę jest łagodniejszy

Zawsze warto mieć dobrą polisę na życie, szczególnie w dobie pandemii. - Szczepienie przeciw grypie chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19 oraz ogranicza następstwa zakrzepowo-zatorowe COVID-19 - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski COVID-19 szczepienia grypa szczepienia - raport

Aerozole emitowane z ust pośredniczą w roznoszeniu nie tylko SARS-CoV-2. "Ryzyko zakażenia zmniejszają maski"

Aerozole emitowane z ust pośredniczą w roznoszeniu nie tylko SARS-CoV-2, ale także SARS, MERS, wirusów grypy, odry i innych. Według naukowców ryzyko zakażenia w tych chorobach zmniejszają m.in. maski, odpowiednia wentylacja i filtry. Pandemia COVID-19 pomaga lepiej poznać te mechanizmy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia koronawirus sars-cov-2 MERS grypa Odra zdrowie NAUKA