more_horiz
PR24 Portal
Section05

Grzegorz Jankowski

"Bronimy się świetnie, ale później jest wybijanka". Filip Jastrzębski z Kataru

- Na tym mundialu dzieje się coś niesamowitego. Słabsi potrafią odrabiać straty i jeszcze w dodatku wygrywać. Zapowiada nam się naprawdę bardzo ciekawy mundial - mówi prosto z Kataru Filip Jastrzębski, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia, nawiązując do sensacyjnych zwycięstw Arabii Saudyjskiej nad Argentyną i Japonii nad Niemcami. Sprawdziliśmy też, jakie nastroje panują w polskiej kadrze przed sobotnim meczem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Filip Jastrzębski Grzegorz Jankowski

"Dobrze, żeby obywatel wiedział, co dzieje się za kulisami". Horała o komisji ds. energetyki

- Pewne sprawy mogły umykać opinii publicznej, a widzimy jak są kluczowe, jak decyzje podejmowane 5-7-10 lat temu teraz rzutują na nasze codzienne życie - stwierdził na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała. Odnosił się do konieczności powołania komisji ds. rosyjskich wpływów w polskiej energetyce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marcin Horała energetyka polityka Grzegorz Jankowski

Tomasz Kowalczyk przed meczem Polska - Argentyna. "Na tym mundialu dobrze się bronimy"

Już o godz. 20.00 Biało-Czerwoni zmierzą się z Argentyną o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. - Argentyna na razie nie pokazała na tych mistrzostwach jakiejś fenomenalnej piłki, a my dobrze się bronimy. Dlaczego więc nie powalczyć? - mówi prosto z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak nasze szanse przed hitowym meczem ocenia selekcjoner Czesław Michniewicz?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Robert Lewandowski Filip Jastrzębski lionel messi Grzegorz Jankowski

Patrioty z Niemiec dla Polski. Wiceszef MON podał nowe informacje

- Polskie władze jednoznacznie wskazują: jeżeli baterie Patriot będą stacjonowały w Polsce - to propozycję przyjmiemy w sposób zadowalający i otwarty. Decyzja należy do Niemiec - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej MON Patriot Niemcy wojsko służby i bezpieczeństwo Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski POLSKA

"Nadzieje zawsze będą spore". Tomasz Kowalczyk z Kataru

Reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Meksykiem w pierwszym meczu Mistrzostw Świata Katar 2022. Zwycięstwo było jednak bardzo blisko, ale Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. - Po prostu strzelił w to miejsce, w które rzucił się Guillermo Ochoa - komentuje z Kataru Tomasz Kowalczyk, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia. Jak ocenia szanse Polaków w kolejnym meczu?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022 Czesław Michniewicz Tomasz Kowalczyk Grzegorz Jankowski Aleksander Ziemiańczyk Krystian Bielik

Waldemar Buda o zamrożeniu cen gazu: szukamy wentylu bezpieczeństwa, by ten program był sprawiedliwy

- Dyskutowaliśmy bardzo długo i musimy dopracować mechanizm dotyczący blokowania ceny gazu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak wyjaśnił, analizowane jest kilka wariantów mechanizmu blokowania ceny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Grzegorz Jankowski polityka Ministerstwo Rozwoju energetyka społeczeństwo gaz ziemny

Wybuch w Przewodowie. Szymon Szynkowski vel Sęk: trwa wyjaśnianie sprawy, uważajmy na dezinformację

- Rozmowy polityczne na najwyższych szczeblach, a także prace na niższych szczeblach w sprawie tego, co się stało pod Hrubieszowem, będą kontynuowane. Trwa ustalanie okoliczności tragedii. Uważajmy na dezinformację. Niesprawdzone informacje również mogą być elementem działań ofensywnych, wojennych, destabilizujących - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, minister ds. europejskich. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA szymon szynkowski vel sęk wybuch w Przewodowie Grzegorz Jankowski

Dr Anusz: uświadomiliśmy sobie, jak blisko Polski jest ta wojna

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) doszło wczoraj do wybuchu, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. Według relacji świadka nad miejscowość nadleciały dwie rakiety. - Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jak ta wojna jest blisko Polski - zauważa dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz wojna na Ukrainie Rosja Chersoń wybuch w Przewodowie Grzegorz Jankowski