more_horiz
PR24 Portal
Section05

Grzegorz Schetyna

ANALIZA "Patrioci i volksdeutsche", czyli co opozycja mówiła ws. reparacji wojennych? Narracja nie jest spójna

Poseł Lewicy Paulina Matysik zasugerowała w Polskim Radiu 24, że to Polska powinna zapłacić Niemcom odszkodowania z tytułu "przejętego mienia z tzw. Ziem Odzyskanych". - Jeżeli chcemy dyskutować o tym, jak zadośćuczynić osobom, które doznały krzywdy, to rozmawiajmy o wszystkich - powiedziała, wywołując burzę w debacie publicznej. Sprawdziliśmy, jak do sprawy reparacji odnosili się inni przedstawiciele opozycji.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Platforma Obywatelska opozycja Nowa Lewica Lewica Razem Grzegorz Schetyna Borys Budka Włodzimierz Czarzasty polityka Niemcy POLSKA

Skurkiewicz o Sikorskim: trudno będzie mu się wytłumaczyć z wielu spraw

Sprawa funduszy, które otrzymywał były szef MSZ Radosław Sikorski powinna zostać wyjaśniona - ocenili zgodnie politycy, goście "Śniadania w Trójce" w Programie 3 Polskiego Radia. W audycji brali udział Andrzej Zybertowicz (doradca w Kancelarii Prezydenta RP), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska) i Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej, Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Joe Biden USA Ukraina Rosja Stany Zjednoczone Grzegorz Schetyna Andrzej Zybertowicz Władysław Teofil Bartoszewski Wojciech Skurkiewicz Beata Michniewicz Radosław Sikorski

Wizyta Bidena w Polsce. Zybertowicz: chce zmobilizować te kraje NATO, które ospale pomagają Ukrainie

Politycy wyrażają zadowolenie z zapowiedzianej wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce. W piątek Biały Dom zapowiedział przyjazd Joe Bidena do Polski w dniach 20-22 lutego. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli Andrzej Zybertowicz (doradca w Kancelarii Prezydenta RP), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska) i Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej, Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Joe Biden USA Ukraina Rosja Stany Zjednoczone Grzegorz Schetyna Andrzej Zybertowicz Władysław Teofil Bartoszewski Wojciech Skurkiewicz Beata Michniewicz

"Liczymy na zgodę Niemiec". Wiceszef MON: koalicja może stworzyć dwie brygady czołgów dla Ukrainy

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wyraził nadzieję, że Niemcy zgodzą się na przekazanie czołgów Leopard Ukrainie. Polskie władze zaproponowały przekazanie Ukrainie kompanii Leopardów w ramach międzynarodowej koalicji z sojusznikami. Eksport czołgów produkowanych w Niemczech wymaga zgody rządu Olafa Scholza. O tej sprawie dyskutowali także w "Śniadaniu w Trójce" Marek Sawicki z PSL, poseł PO Grzegorz Schetyna i szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Paweł Szrot Marek Sawicki Wojciech Skurkiewicz Grzegorz Schetyna Ukraina Rosja serwis wschodni

Ustawa o SN trafi do Senatu. Skurkiewicz: liczę, że jak najszybciej wejdzie w życie

Wiceminister obrony narodowej, senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz wyraził nadzieję na jak najszybsze wejście w życie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i odblokowanie unijnych środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. O tej sprawie dyskutowali także w "Śniadaniu w Trójce" Marek Sawicki z PSL, poseł PO Grzegorz Schetyna i szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Sąd Najwyższy Paweł Szrot Marek Sawicki Wojciech Skurkiewicz Grzegorz Schetyna Beata Michniewicz

Hojne datki na kampanie wyborcze Platformy Obywatelskiej. Wpłacano nawet powyżej 50 tys. zł

Roman Giertych, Zbigniew Niemczycki, Roman Kosecki – m.in. te nazwiska znalazły się na liście osób fizycznych, które dokonały wpłat na Fundusz Wyborczy Platformy Obywatelskiej w 2019 roku – ustalił portal i.pl. Wśród darczyńców są politycy i ich rodziny, a także osoby ze świata mediów i biznesu. Pieniędzy nie wpłacali m.in. Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, czy Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza Platforma Obywatelska polityka Tomasz Grodzki Donald Tusk Grzegorz Schetyna

"Wiek emerytalny nie został podwyższony". Zaskakujące słowa Schetyny o działaniach PO

10 lat temu rząd Donalda Tuska zdecydował o podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat. Na ten temat wypowiadał się były szef PO Grzegorz Schetyna, zapytany w Radiu ZET, czy tamta decyzja jest dla PO balastem. - Nie, dlatego, że ten wiek nie został podwyższony, a rozmowa o nim i tak będzie - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska emerytura wiek emerytalny w Polsce Grzegorz Schetyna

Niemieckie Patrioty na Ukrainie? Fogiel: to logiczne i korzystne dla Polski

- Chodzi o to, by system przeciwrakietowy Patriot nie zestrzeliwał rakiet nad naszymi głowami tylko nieco ciut wcześniej, czyli nad Ukrainą - powiedział w "Śniadaniu w Trójce" Radosław Fogiel. Poseł PiS odniósł się w ten sposób do trwającej dyskusji na temat przekazania przez Niemców do Polski baterii wyposażonej rakiety Patriot. 
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel POLSKA wybuch w Przewodowie wojna 2022 wojna na Ukrainie Grzegorz Schetyna

"Te informacje są dla mnie szokujące". Schetyna o nowych doniesieniach ws. afery podsłuchowej

– Informacje, które przytacza dziennikarz "Newsweeka", są dla mnie szokujące. Przecież są to zeznania ze śledztwa. Zeznania, które składał Marcin W., współpracownik Falenty, w czerwcu zeszłego roku – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Grzegorz Schetyna podsłuchy polityka afera podsłuchowa

Kiedy opozycja przedstawi program? Grzegorz Schetyna o wyborczych planach KO

– Nadchodzące wybory muszą polegać na zasadzie "wszystkie ręce na pokład". Postaramy się zbudować taki program, który będzie zaakceptowany przez wszystkie partie demokratycznej opozycji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna. Jak przekazał, ogłoszenia programu przez KO możemy się spodziewać na przełomie tego i przyszłego roku. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Schetyna Trójka POLSKA polityka wybory parlamentarne koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Jasna deklaracja opozycji. Jeśli wygrają wybory, chcą wycofania roszczeń ws. reparacji od Niemiec

- Nie uważam, żeby przyszły rząd złożony z ugrupowań demokratycznych wrócił do sprawy reparacji wojennych od Niemiec - powiedział Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka PO ta sprawa została zamknięta w 1953 roku, kiedy to komunistyczny reżim w Warszawie nadzorowany przez Rosję rzekomo zrzekł się reparacji za II wojnę światową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Platforma Obywatelska

Tusk usunie się w cień w czasie kampanii wyborczej? O tym, czy to możliwe, mówią w PR24 publicyści

- Donald Tusk jest przeciwskuteczny, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych głosów, ale nie da się odsunąć na czas kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był też Paweł Krulikowski, publicysta, Uniwersytet Warszawski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja wybory w Polsce Platforma Obywatelska Donald Tusk Grzegorz Schetyna

Tusk "w drugim szeregu", Trzaskowski twarzą opozycji? Schetyna: pomysł jest ciekawy

Grzegorz Schetyna potwierdza, że pojawi się na imprezie Rafała Trzaskowskiego znanej jako Campus Przyszłości. - Będę... będę rozmawiał. Gorąco wspieram - zapewnił w Polsat News. Były szef Platformy Obywatelskiej powiedział też m.in., że "scenariusz, w którym Donald Tusk nie będzie twarzą kampanii, wycofa się, a na pierwszy plan wysuną się Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, jest ciekawy, ale trudny do realizacji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk polityka Grzegorz Schetyna Rafał Trzaskowski