more_horiz
PR24 Portal
Section05

Guy Verhofstadt

"W każdej sytuacji jest w stanie powiedzieć coś złego o Polsce". Prof. Grabowska o słowach Verhofstadta

Belgijski europoseł Guy Verhofstadt napisał na Twitterze, że Polska "nie otrzyma unijnych funduszy". - Prawnie ta wypowiedź nie ma absolutnie żadnego znaczenia […]. Decyzję podjęła Rada Unii Europejskiej 17 czerwca i ona jest ważna. Nie było nikogo, kto w ramach Rady głosowałby przeciw przyznaniu Polsce tych funduszy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa międzynarodowego i była europoseł.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Michał Strzałkowski Europa Guy Verhofstadt Genowefa Grabowska Unia Europejska Beata Górka-Winter

Guy Verhofstadt uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Politolog: wyjątkowo perfidne, świadome ustawianie narracji

- Uderza się w Jarosława Kaczyńskiego i inne postacie, wiedząc, że będzie to bolało. Pewna prof. socjologii nazwała nawet Kaczyńskiego bolszewikiem. Wyjątkowo perfidne, obliczone na prowokację jest też wyciąganie wątków osobistych. To świadome działania, kampanie narracyjne - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Guy Verhofstadt Jarosław Kaczyński Unia Europejska Europa

"Domagamy się przeprosin". PiS chce, aby Guy Verhofstadt poniósł konsekwencje za słowa o Marszu Niepodległości

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości uważają, że Guy Verhofstadt powinien ponieść konsekwencje za słowa pod adresem uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie. Beata Mazurek i Kosma Złotowski domagają się też przeprosin. Chodzi o wypowiedź belgijskiego europosła, byłego premiera, na sesji plenarnej w listopadzie 2017 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Beata Mazurek Guy Verhofstadt

"Gdy raz wyjdziemy, już nigdy nie wrócimy". Brytyjscy europosłowie pożegnali się z PE

Wielkie emocje wśród brytyjskich europosłów wzbudziło zatwierdzenie umowy pieczętującej wyjście Wielkiej Brytanii. Niektórzy żegnali się z Parlamentem Europejskim ze łzami w oczach. - Mówimy "do widzenia" - powiedział pełnomocnik PE ds. brexitu Guy Verhofstadt. - Gdy raz wyjdziemy, już nigdy nie wrócimy - stwierdził zaś Nigel Farage.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Wielka Brytania Brexit Parlament Europejski Ursula von der Leyen Guy Verhofstadt Nigel Farage

Mówił o "marszu 60 tys. faszystów". Sąd chce uchylenia immunitetu G. Verhofstadtowi

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wystąpi do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu liberalnemu belgijskiemu eurodeputowanemu Guyowi Verhofstadtowi. Sprawa dotyczy wypowiedzi europosła, który uczestników Marszu Niepodległości w 2017 r. określił jako "60 tys. faszystów, nazistów i białych suprematystów".
Zobacz więcej na temat:  Guy Verhofstadt Marsz Niepodległości sąd Ordo Iuris POLSKA

Co z Polakami w przypadku fiaska negocjacji ws. Brexitu?

Co się stanie z imigrantami unijnymi, w tym Polakami, w Wielkiej Brytanii, jeśli nie będzie umowy o wyjściu Londynu z Unii Europejskiej? Na to pytanie odpowiada dokument opublikowany dziś przez brytyjski rząd. W planach jest m.in. węższe prawo do apelacji i krótszy czas, w którym imigranci będą mogli przyjeżdżać na Wyspy na starych zasadach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Wielka Brytania Brexit Theresa May Guy Verhofstadt Polacy za granicą

Łukasz Schreiber: Verhofstadt wielokrotnie pokazywał, że jest wielkim wrogiem Polski

Ludmiła Kozłowska zorganizowała w Parlamencie Europejskim w Brukseli konferencję prasową, a po niej wzięła udział w otwartym spotkaniu w PE prowadzonym przez lidera liberałów Guy'a Verhofstadta. Kozłowska mówiła tam, że w Polsce obecnie "nękanie i represje działaczy nie mają absolutnie precedensu od czasu upadku komunizmu w 1989 roku". O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Guy Verhofstadt Parlament Europejski Bruksela polityka

Czarnecki odwołany. "Totalitaryzm liberalny nie zna litości"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – "Totalitaryzm liberalny" nie zna litości – oceniał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Na naszej antenie również komentarze Samuela Pereiry z TVP Info i Macieja Chudkiewicza z Tygodnika "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Marek Król Samuel Pereira Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość Guy Verhofstadt