more_horiz
PR24 Portal
Section05
haker

Cyberzagrożenia ze strony Rosji. "Możemy mieć do czynienia z tykającą bombą"

- Od jakiegoś czasu słyszymy o cyberwojnie i działania przenoszą się w przestrzeń wirtualną. Myślę, że na tym polu Rosja przygotowywała się bardzo długo - oceniła na antenie Polskiego Radia 24 Mariola Więckowska (LexDigital). Jak dodała, możemy mieć do czynienia z "tykającą bombą, która może zostać uruchomiona w najmniej dogodnym dla nas momencie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa cyberatak cyberbezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberzagrożenia haker internet wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja

Wydawca "Wall Street Journal" padł ofiarą hakerów. Eksperci: to działanie chińskich służb

Chiński wywiad miał stać za atakiem hakerskim na koncern medialny News Corp., wydawcę dziennika "Wall Street Journal". Korporacja poinformowała, że 20 stycznia wykryto włamanie, które dało hakerom dostęp do maili i dokumentów pracowników koncernu, w tym dziennikarzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone hakerzy media haker cyberatak cyberbezpieczeństwo Chiny służby i bezpieczeństwo

Rośnie liczba cyberataków na firmy w Polsce. Tymczasem tylko co czwarta zwiększa budżet na ochronę

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw doświadcza incydentów dotyczących cyberbezpieczeństwa - w 2021 r. 64 proc. firm odnotowało co najmniej jedną ingerencję internetową. Tylko niespełna co czwarta zwiększyła jednak budżet na inwestycje w obszarze cybersec - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez Związek Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberatak cyberzagrożenia haker

Włamanie na skrzynkę mailową Dworczyka. "Prawdopodobnie stoją za tym hakerzy z Białorusi"

Zespół hakerów powiązany z cyberoperacją Ghostwriter, w ramach której m.in. publikowane są maile polskich polityków, ma powiązania z białoruskim reżimem - oceniła we wtorek amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Mandiant, która nie wyklucza udziału hakerów rosyjskich. Firma poinformowała o swoich ustaleniach w wydanym we wtorek komunikacie oraz podczas konferencji Cyberwarcon. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberatak hakerzy haker internet sieć poczta elektroniczna
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem