more_horiz
PR24 Portal
Section05
handel w niedzielę

Bilans zakazu handlu w niedziele. Cierpią małe sklepy

Czy będą zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele? Na razie nikt o tym głośno nie mówi, ale już wiadomo, że zeszłoroczne zmiany odbiły się rykoszetem na małych sklepach. Wielkie sieci tymczasem mają się dobrze. Od nowego roku zrobić zakupimy w centrum handlowym można tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Według planu za rok handel ma być ograniczony we wszystkie niedziele.
Zobacz więcej na temat:  handel handel w niedzielę Marcin Jagiełowicz

Co wydarzyło się w polskiej polityce w 2018 roku?

Rok 2018 na krajowej scenie politycznej obfitował w wiele wydarzeń, które wywołały fale dyskusji i komentarzy. Ponownie zetknęliśmy się z rządowymi reformami, a także z nieustającymi sporami w polskim parlamencie. Jak kończący się rok zapamiętają przedstawiciele partii politycznych? Czy ograniczenie handlu w niedziele mocno wpłynęło na życie Polaków?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka handel w niedzielę handel rodo opozycja Platforma Obywatelska Nowoczesna podsumowanie 2018 roku

Coraz więcej wątpliwości wokół zakazu handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele od początku budził wiele kontrowersji. W przyszłym roku z handlu będą wyłączone już trzy niedziele. Niedawne zapowiedzi zaostrzenia obowiązujacych przepisów spotkały się z negatywną reakcją organizacji kupieckich, zwłaszcza tych reprezentujacych przedstawicieli mniejszych placówek handlowych. Twierdzą oni, że wbrew przewidywaniom, na zakazie nie skorzystały małe sklepy, a handlowi giganci operujący na polskim rynku na nowych regulacjach niewiele stracili.
Zobacz więcej na temat:  NBP handel w niedzielę handel rynek praca

Polacy podzieleni w sprawie handlu w niedzielę

Regulacje ograniczające handel w niedziele popiera 43 proc. respondentów, a sprzeciwia się im 42 proc. ankietowanych - wynika z badania Maison Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Od początku wydaje mi się, że to sztuczny problem. To nie jest kwestia, która aż tak spędza ludziom sen z powiek - komentował w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z Superexpressu. Gośćmi Debaty Dnia byli również Karolina Zioło - Pużuk z Centrum Daszyńskiego i Jacek Liziniewicz, Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę