X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
handel

Czy jest szansa na zakończenie wojny handlowej USA-Chiny?

Gdy zdawało się, że Chiny i Stany Zjednoczone są już o mały kroczek od porozumienia handlowego, Donald Trump zapowiedział wprowadzenie nowych cen na chińskie towary. Te weszły w życie dziś rano, a Pekin zapewne już szykuje środki odwetowe. Wygląda więc na to, że temat wojny handlowej wrócił do nas na dobre. Dziś przyglądamy się obecnemu wzrostu napięcia między USA a Chinami i zastanawiamy się, jak może rozwinąć się sytuacja w najbliższym czasie.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Chiny handel NBP

Światowa gospodarka straci na eskalacji wojny handlowej

Dziś wchodzą w życie nowe amerykańskie cła na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów. To nagła, zaskakująca eskalacja wojny handlowej, która w ostatnich miesiącach była zawieszona, a Stany Zjednoczone i Chiny negocjowały warunki nowego porozumienia handlowego. O skutkach takiej decyzji USA rozmawiali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Chiny handel