X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
historia Polski

"Dali świadectwo odwagi". Odsłonięto tablicę upamiętniającą ochotników walczących w 1920 r.

W Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniającą udział członków Stowarzyszenia Techników i mieszkańców stolicy w szeregach Armii Ochotniczej 1920 r. Uroczystość została zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej jako element obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska 1920 historia Polski pamięć wojna polsko-bolszewicka IPN Instytut Pamięci Narodowej POLSKA

Filmowe obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Piotr Gliński: to ma wielkie oddziaływanie

Premiery filmów poświęconych Bitwie Warszawskiej uświetnią obchody stulecia zwycięstwa Polaków nad bolszewicką Rosją. Z tej okazji wyprodukowano filmy: "Wojna światów", "Wiktoria 1920", "Bitwa Warszawska 1920-2020" oraz spot "The Miracle You’ve Never Heard Of".
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska POLSKA historia Polski Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wojna polsko-bolszewicka

"Oddajemy hołd bohaterom". Senat upamiętnił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Senat jednomyślnie przyjął uchwałę upamiętniającą 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W dokumencie, za którym zagłosowało 77 biorących udział w obradach senatorów, mowa jest o bohaterstwie nieznanych uczestników tamtych wydarzeń na przykładzie kapitana Stefana Pogonowskiego i rotmistrza Aleksandra Napiórkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Senat bitwa warszawska HISTORIA parlament w Polsce POLSKA wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka historia Polski

PLAN UROCZYSTOŚCI Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Lista najważniejszych wydarzeń

15 sierpnia będziemy obchodzić setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zadecydowała o ostatecznym wyniku wojny polsko-bolszewickiej oraz zagwarantowała odradzającej się Polsce niepodległość. Z tej okazji liczne instytucje kultury oraz urzędy państwowe i samorządowe przygotowały szereg wydarzeń rocznicowych. Przedstawiamy listę najważniejszych z nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bitwa warszawska rocznica Bitwy Warszawskiej niepodległość wojna polsko-bolszewicka Dwudziestolecie międzywojenne rocznica historia Polski

"Ogrom dokumentacji". Dyrektor Archiwów Państwowych o inicjatywach z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

- W zasobach Archiwów Państwowych znajdują się dokumenty, mapy czy plakaty dotyczące 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. To jest taki portal edukacyjny - a taka jest również rola Archiwów Państwowych, o czym często się zapomina - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska 1920 pamięć historia Polski POLSKA

"Gest sprawiedliwości dziejowej". Wyszkowski o podniesieniu emerytur opozycjonistom w PRL

- Po tym jak odebrano wysokie emerytury naszym prześladowcom, nieduże czy symboliczne podwyższenie emerytur ubogim ludziom walczącym niegdyś o wolność i demokrację, to gest ze strony rządu, który należy bardzo docenić - powiedział współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża Krzysztof Wyszkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo emerytura Solidarność PRL Wolne Związki Zawodowe Krzysztof Wyszkowski historia Polski historia PRL

Premier: przygotowane przez nas świadczenia to wyraz uznania dla opozycji antykomunistycznej

Specjalne świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych to główna zmiana wprowadzona do przyjętego przez rząd projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych - poinformowała KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mateusz Morawiecki historia Polski Toruń kujawsko-pomorskie

PATRONAT "1920. Wdzięczni bohaterom". Widowisko historyczne uhonoruje pamięć o Bitwie Warszawskiej

Już 15 sierpnia nastąpi metamorfoza PGE Narodowego z okazji widowiska - "1920. Wdzięczni bohaterom". Na płycie stadionu wyrosną polskie i bolszewickie okopy, a pomiędzy nimi stanie imponująca scena, na której wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka. Do tego dziesiątki koni i kilkuset statystów - wszystko po to, aby na nowo ożyły wspomnienia Bitwy Warszawskiej. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia, które współtworzyć będzie także Orkiestra Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska POLSKA historia Polski Polskie Radio W POLSKIM RADIU

"Polskie zwycięstwo 1920". Szersza perspektywa wojny polsko-bolszewickiej

- Zadaniem historiografii polskiej jest przypominanie o wojnie polsko-bolszewickiej, jako jednym z najważniejszych wydarzeń tamtego czasu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mikołaj Mirowski, historyk. - Książka "Polskie zwycięstwo 1920" opisuje nie tylko clou całego konfliktu, ale opisuje go szerzej - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Moroz literatura bitwa warszawska wojna polsko-bolszewicka historia Polski

Piotr Gliński: obecny rząd jest spadkobiercą wartości "Solidarności"

- Ten 10-milionowy ruch powstał jakby z niczego. A przecież nie z niczego, bo on powstał, ze wspaniałych, pięknych wartości, które były zaklęte w polskości - powiedział w Gdańsku o NSZZ "Solidarność" wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. - Cała Polska po Gdańsku stała się "Solidarnością" - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NSZZ Solidarność Piotr Gliński porozumienia sierpniowe historia Polski