X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
historia warszawy

"Czas Reporterów" - "Nieme wołanie"

magazyn pod hasłem : Nierozwiązane sprawy Powstańców Warszawskich, a w nim: 1. Reportaż Ireny Piłatowskiej - "Nieme wołanie" Jest w Warszawie cmentarz bez oficjalnych tablic, informujących o tym miejscu. Wielu Warszawiaków przychodzi tam na spacer, często ze swoim psem. Przy znajdującym się tam na niewielkim kopcu pomniku siadają, śmieją się, rozmawiają... Czy wiedzą co to za miejsce? Niestety nie. Ludzie, którzy znają tragiczną historię tego kopca (usypany został z prochów ponad 100 tysięcy ludzi zamordowanych i spalonych przez hitlerowców po upadku Powstania Warszawskiego) powoli zbliżają się do schyłku swojego życia, zanim odejdą chcą, by na tym miejscu znalazła się stosowna tablica, upamiętniająca tu spoczywających bohaterów. Mija rok za rokiem a ich wysiłki wciąż spotykają się z niezrozumieniem. Reportaż Ireny Piłatowskiej opowiada o historii tego miejsca oraz związanych z nim zdarzeniach ostatnich lat. 2. Komentarz na temat reportażu. Dlaczego miejsce, gdzie leży ponad 100 tys. Warszawiaków, powstańców 1944 roku i ludności cywilnej stało się anonimowe…
Zobacz więcej na temat:  historia warszawy Warszawa