X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
historia warszawy

Podczas Powstania warszawiacy czuli niezwykłą wspólnotę

Po 10 latach ukazało się drugie wydanie książki o takich konkretnych ludziach "Czterdzieści twardych. Wojenne losy Polaków i Żydów. Prawdziwe historie". Książka pokazuje czym była wojna i okupacja dla ludności cywilnej, kiedy żyło się w poniżeniu. Wśród opowieści, które dzieją się w różnych miejscach w Polsce jest kilka, które dzieją się w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Żydzi II wojna światowa Barbara Stanisławczyk Warszawa Powstanie Warszawskie HISTORIA historia warszawy

Publicyści: prawda o Powstaniu Warszawskim była zakłamywana

- Przez lata prawda o Powstaniu Warszawskim była zakłamywana. Najpierw przez Niemców, później przez komunistów. Z kolei w III RP nie było wielkiej dyskusji na ten temat - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Dmitrowicz, historyk i publicysta. Zdaniem innego historyka, Mariusza Olczaka, w czasach komunizmu Powstanie było zepchnięte na margines historii.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski historia warszawy Powstanie Warszawskie Polskie Radio 24

Wicedyrektor Muzeum PW: każdy ma w rodzinie kogoś związanego z Powstaniem

- W Warszawie w czasie Powstania przebywało niemal milion osób. W dzisiejszej Polsce właściwie każdy w rodzinie ma kogoś, kto z tym Powstaniem taki czy inny związek ma. To wydarzenie jest wciąż na tyle niedawne, że pamięć ciągle jest niezwykle żywa - podkreślił dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski historia warszawy Powstanie Warszawskie Polskie Radio 24

Nagrody Literackie m.st. Warszawy rozdana

W minioną środę, podczas gali wręczenia Nagród Literackich m. st. Warszawy za całokształt twórczości uhonorowano Ernesta Brylla. Urodzony w 1935 roku poeta, autor tekstów, krytyk filmowy i dyplomata na swoim koncie ma już liczne nagrody, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kto jeszcze został doceniony podczas tegorocznego wydarzenia?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura polska Anna Stempniak literatura poezja II wojna światowa Warszawa historia warszawy

"Dziadek" i jego "ferajna"

- Z takim przypadkiem jak mój, to tylko "Dziadek" może sobie poradzić - usłyszał pewnego dnia jeden z podopiecznych znakomitego wychowawcy młodzieży, Kazimierza Lisieckiego. Niestrudzony podagog, nauczyciel i opiekun, przez ponad pół wieku pracował z trudną warszawską młodzeżą.  I choć potrafił być surowy i wymagający, to jego wychowankowie opowiadają o nim dziś w z wielkim wzruszeniem. Dla nich był po prostu kochanym "Dziadkiem".   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia warszawy TYLKO U NAS

Kalendarium Powstania Warszawskiego: dzień kapitulacji

Heroiczna walka o Warszawę doczekała się dokumentalnego wydawnictwa innego niż wszystkie. Autorami Powstańczego Kalendarium są Edyta Poźniak i Witold Banach, którzy we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyli 66 niepowtarzalnych, dwuminutowych audycji. Będziemy je emitować w PR24 codziennie o godz. 9:06.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy II wojna światowa historia Polski Edyta Poźniak Witold Banach Muzeum Powstania Warszawskiego

Fundacja Reduta PWPW zaprasza na Piknik Powstańczy

10 września Fundacja Reduta PWPW organizuje kolejny Piknik Powstańczy dla mieszkańców Warszawy. Podczas imprezy odbędą się konkursy z wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży, swoje stoiska zaprezentują zaproszone instytucje i organizacje, takie jak Policja, Straż Graniczna, Wojsko Polskie i Żandarmeria Wojskowa. O pikniku mówił w Polskim Radiu 24 prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Warszawa historia warszawy II wojna światowa